Wizerunkowa tragedia klubowych kumpli reprezentanta Polski. Pogrążył ich Snapchat

Piłkarze pili, piją i będą pić – nie ma sensu się łudzić, ani burzyć na ich niesportowy tryb życia, o ile wiedzą kiedy, ile i w jakich okolicznościach to robić. Koledzy Krystiana Bielika z Derby County niestety nie wiedzieli. Stwierdzenie, że za dużo wypili, po czym wsiedli za kółko i rozbili dwa luksusowe samochody, byłoby wręcz dla tego towarzystwa łaskawym niedopowiedzeniem.

Piłkarze Derby County: Mason Bennett i Tom Lawrence zostali aresztowani we wtorek przez brytyjską policję, po tym jak tuż przed północą Range Rover Benneta oraz Mercedes GLC drugiego z piłkarzy spowodowały kolizję, w wyniku której pierwsze z aut rozbiło się jeszcze o uliczną latarnię. Brzmi jak kiepski finał wspólnej imprezy. Ale kiepsko ta opowieść wybrzmi dopiero za moment.

Po pierwsze: piłkarze Derby byli po mocno zakrapianej imprezie. Po drugie: w wyniku zderzenia, kontuzji kolana wykluczającej z gry do końca sezonu, doznał znajdujący się na fotelu pasażera kapitan drużyny – Richard Keogh. Po trzecie: doświadczony Tom Huddlestone, którego menedżer Philip Cocu – o ironio – nominował na kapitana w zastępstwie poturbowanego kolegi, chwilę wcześniej wrzucał na Snapchata filmiki zalanego Bennetta, wymiotującego w łazience. Po czwarte: dziennikarze na Wyspach przypominają, że niespełna 2 tygodnie temu główny bohater historii – Bennett był ambasadorem klubu na evencie dotyczącym… edukacji alkoholowej.

Szkoda, że zawodnicy Derby nie nauczyli się na nim elementarza zachowań. Że nie warto prowadzić pod wpływem alkoholu. Nie warto wjeżdżać po pijanemu samochodem w samochód innego kolegi. Nie warto również, będąc profesjonalnym sportowcem publikować w mediach społecznościowych, wizerunku wymiotującego kolegi i okraszać tego pozornie śmiesznymi komentarzami.

Mamy nadzieję, że Krystian Bielik ma tam jednak paru kumpli, od których da się czerpać – boiskowo i może jednak nie tylko – trochę lepsze wzorce. Niedawno Grzegorz Rasiak w wywiadzie dla angielskich mediów wyrażał opinię, że Polak może spokojnie aspirować by stać się drugim Tomem Huddlestonem. Wciąż jesteśmy za, byle nie w opisanym wyżej kontekście!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem