Wiślacki Raport #9: Nie tak miało to wyglądać

Tydzień naznaczony walką o prym w Derbach Polski zakończył się dla Wiślaków porażką 0:1. Jedyną bramkę w hicie 13 kolejki Ekstraklasy zdobył Jarosław Niezgoda, który zapewnił Legii komplet punktów. W tygodniu zaś miała miejsce w Krakowie bardzo ciekawa inicjatywa - TweetUp

Tydzień naznaczony walką o prym w Derbach Polski zakończył się dla Wiślaków porażką 0:1. Jedyną bramkę w hicie 13 kolejki Ekstraklasy zdobył Jarosław Niezgoda, który zapewnił Legii komplet punktów.

 *

To był bardzo intensywny mecz. Zostaliśmy ukarani golem, myślę, że nie mieliśmy szczęścia, żeby wygrać mecz i żeby go zremisować. To, co mnie martwi, to system VAR. Widziałem dużo meczów w telewizji i muszę powiedzieć że to nie jest futbol jaki znam. System VAR sprawia że spontaniczność znika, przez co jestem zaniepokojony. To już nie jest ten sam sport” – mówił po spotkaniu trener Wisły, Kiko Ramírez. Hiszpan odniósł się krytycznie do nowych technologii, które tym razem pozbawiły Białą Gwiazdę rzutu karnego.

W nieco innym tonie wypowiadał się po końcowym gwizdku arbitra Maciej Sadlok, który dziękował krakowskim kibicom za wsparcie. Mecz na szczycie przy R22 był podziwiany przez komplet publiczności.

Na trybunach było dzisiaj świetnie, życzę sobie i całej drużynie, żebyśmy mogli częściej oglądać takie obrazki. Duże słowa uznania dla naszych kibiców – za doping oraz za to, co stało się po spotkaniu. Mimo przegranej fani podziękowali nam za walkę. Tak to musi wyglądać, a my piłkarze będziemy robić wszystko, żeby się za to odwdzięczyć” – powiedział 28-letni obrońca.

*

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu na murawie odbyło się ślubowanie młodych adeptów futbolu, którzy w ostatnich miesiącach dołączyli do Wiślackiej Akademii. W przerwie natomiast pokaz futbolu amerykańskiego dali zawodnicy Kraków Tigers.

*

Oczekiwanie na starcie z Legią fani Białej Gwiazdy mogli umilić sobie ciekawą lekturą. Wszystko za sprawą nowego numeru magazynu „R22”, który 19 października trafił do sprzedaży. Na jego łamach można przeczytać między innymi wywiad ze Stanisławem Kokoszyńskiem, a także dowiedzieć się, dlaczego dla Kiko Ramíreza Futbol to 3 rzeczy.

*

Na koniec – warto być fanem Wisły także online! W piątkowy wieczór w Loży Prezydenckiej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbyło się spotkanie w formacie #Tweetup, w którym uczestniczył Zarząd Klubu, Dyrektor Sportowy, Carlitos oraz aktywni użytkownicy Twittera, „ćwierkający” o krakowskiej drużynie.

Tomasz Brożek

foto: Cyfrasport

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem