Wiślacki Raport #8: Powrót zakończony zwycięstwem

Przerwa reprezentacyjna już za nami, o szampanach wypitych po awansie drużyny Adama Nawałki na Mundial już dawno wszyscy zapomnieli. Tymczasem przy R22 nadarzyła się kolejna okazja do świętowania.

Najważniejszym wiślackim wydarzeniem tygodnia był niewątpliwie wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Biała Gwiazda zwyciężyła w tym spotkaniu 2:0, a bramki zdobywali Jesús Imaz oraz Carlitos. Dla pierwszego z nich było to debiutanckie trafienie w barwach ekipy z Krakowa.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z tego, że zdobyłem swoją pierwszą bramkę dla Wisły. Najważniejsze jest to, że mogłem pomóc drużynie w tak trudnym do wygrania meczu” – przyznał po starciu Jesús.

Dodał także iż wierzy, że w potyczce z Legią będzie mógł zrobić dla Białej Gwiazdy jeszcze więcej dobrego.

Warto przypomnieć, że druga bramka dla Wisły padła po rzucie karnym, a pomocna okazała się tu technologia VAR. To dzięki niej sędzia Raczkowski dopatrzył się przewinienia w polu karnym Śląska i w konsekwencji odgwizdał „jedenastkę”, którą na gola zamienił Carlitos.

Carlitos i Jesus Imaz przesądzili o zwycięstwie w meczu ze Śląskiem Wrocław (foto P.Marczewski)

W drugiej połowie na placu boju pojawił się Jakub Bartosz, który jeszcze przed kilkoma dniami znajdował się na zgrupowaniu kadry U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza rozegrali we wtorek mecz z Litwą. Młody Wiślak przez cały mecz znajdował się na ławce rezerwowych.

Teraz przy R22 tematem numer jeden jest już niedzielne spotkanie z Legią Warszawa. Po odczarowaniu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu i pierwszej od ponad dwóch lat wygranej ze Śląskiem nastroje dopisują. Oby w takie same humory towarzyszyły krakowskim kibicom już za tydzień. Sprzedaż biletów na to spotkanie wciąż trwa