Wiślacki Raport #28: Pszczółki nie użądliły

Wszyscy kibice Białej Gwiazdy mogą zacząć ten tydzień w dobrych nastrojach. Wisła Kraków wróciła z Białegostoku z tarczą, zdobywając na Podlasiu trzy punkty po zwycięstwie 1:0 nad Jagiellonią. Autorem zwycięskiego trafienia został Arsenić, ale nie był on jedynym bohaterem tego spotkania.

Nie byłoby wyjazdowej wiktorii bez zachowania czystego konta, które zawdzięczać trzeba bohaterskiej postawie defensywy z Cuestą na czele. Wiślacki golkiper obronił w drugiej połowie rzut karny wykonywany przez Bezjaka, który podyktowany został po kilkuminutowej analizie VAR. Wszyscy dobrze wiemy co lubią robić niewykorzystane sytuacje, a to futbolowe porzekadło zostało urzeczywistnione po jednym z rzutów rożnych.

Najpierw Wasilewski próbował skierować futbolówkę do siatki strzałem głową, ale Kelemen do spóły z białostockim Mitroviciem poradzili sobie z tym uderzeniem. Nikt nie zdołał już jednak powstrzymać przed dobitką Arsenicia, który natychmiast utonął w objęciach kolegów. Kilka chwil później lunął deszcz. Białystok płakał, a Jagiellonia nie zdołała już odwrócić wyniku, choć końcówka byłą naprawdę dramatyczna, a ataki Pszczółek zmasowane. Wiślacka defensywa nie została jednak pokonana i mogła się cieszyć z zachowania czystego konta.

„To było przede wszystkim bardzo intensywne spotkanie, rywalizowały ze sobą dwie wartościowe drużyny. Zmierzyliśmy się z zespołem, który ma duży potencjał, szczególnie dobrze wygląda ich gra na skrzydłach. Uważam, że pierwsza połowa w naszym wykonaniu była udana, brakowało jedynie wykończenia. Powinniśmy także zadbać o odpowiednie posiadanie piłki. W drugiej odsłonie cofnęliśmy się, a rywal wywalczył rzut karny. Na szczęście udało się nam wygrać” – mówił na konferencji trener Carrillo.

Zadowolony ze swoich podopiecznych może być także opiekun wiślaków z Centralnej Ligi Juniorów Mariusz Jop. Biała Gwiazda pokonała w młodzieżowych rozgrywkach Wisłę Płock aż 5:0. Dwie bramki zdobył w tym starciu Plewka, a po jednej dołożyli Laskoś, Banik i Śliwa.

Mimo tych rewelacyjnych wieści z R22 krakowskich fanów dobiegła także jedna, niezmiernie smutna wiadomość. Po sezonie z zespołem pożegnają się jego dwie wielkie legendy – Arkadiusz Głowacki i Paweł Brożek. Umowy obu wielkich zawodników spod znaków białej gwiazdy obowiązują do końca czerwca i nie zostaną przedłużone. Głowa i Brozio – już teraz dziękujemy za te wszystkie lata!

Tomasz Brożek/Wisła Kraków

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem