Wiślacki Raport #20: Nagrody, transfer, gliwicki punkt

Z Wisłą Kraków chyba nigdy nie jest nudno. Nie może być inaczej, skoro co tydzień „Wiślacki Raport” chciałoby się rozpocząć od słów: „Wiele się wydarzyło w ciągu ostatnich siedmiu dni przy R22” i w każdy poniedziałek twierdzenie to jest prawdziwe. Nie inaczej jest i tym razem.

Przy ul. Reymonta obrodziło ostatnio w nagrody. Najpierw Pani Prezes została wybrana Osobowością Roku w kategorii Samorządność i społeczność lokalna w plebiscycie organizowanym przez „Gazetę Krakowską”. Pani Prezes zdeklasowała konkurencję zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze głosowania, wyprzedzając w ostatecznej fazie o dokładnie 1000 punktów laureatkę drugiego miejsca.

Swój sukces świętowali także piłkarze Białej Gwiazdy, na czele z Carlitosem. Hiszpan został numerem jeden w klasyfikacji Najlepszych Piłkarzy Małopolski.  W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Arkadiusz Głowacki (4. miejsce),  Maciej Sadlok (8. miejsce) oraz Petar Blek (10. miejsce). Dodatkowo Kamil Wojtkowski został wyróżniony tytułem Odkrycia 2017 roku, a były już szkoleniowiec Wisły Kraków Kiko Ramírez zyskał miano Najlepszego Trenera.

Osobiste gratulacje mógł swoim nowym kolegom z szatni złożyć Marcin Grabowski, który został zawodnikiem klubu ze stolicy Małopolski. 18-letni lewy obrońca bronił ostatnio barw poznańskiego Lecha, występując na boiskach Centralnej Ligi Juniorów oraz III ligi. Nowy nabytek Białej Gwiazdy jest także wielokrotnym młodzieżowym reprezentantem Polski – w strukturach drużyny narodowej piął się systematycznie od zespołu U-15 do U-18. Reprezentacja wzywa także Aleksandra Buksę. Wiślacki napastnik został powołany przez Marcina Dornę do kadry U-15, która 6 i 8 marca rozegra dwumecz z ekipą z Macedonii.

O tych i o innych tematach mogli porozmawiać  w piątkowy wieczór uczestnicy #WiślackiegoTweetup’a. W Loży Prezydencka Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana spotkała się z nimi Pani Prezes Marzena Sarapata, Pan Wiceprezes Damian Dukat, trenerzy Białej Gwiazdy – Joan Carillo i Radosław Sobolewski oraz ich podopieczny Rafał Boguski. Wydarzenie to obiło się wielkim echem, nie tylko na Twitterze, i już na stałe wpisało się do wiślackiego kalendarza.

Foto: PressFocus

Ten idylliczny nastrój popsuła nieco niedzielna utrata punktów w Gliwicach, choć zdobyty po bezbramkowym remisie z Piastem punkt jest niezwykle cenny dla drużyny z R22, co podkreślał po meczu jej bramkarz Michał Buchalik. „Wiadomo, że przyjechaliśmy tutaj po trzy punkty. Z przebiegu meczu musimy jednak zdobyte oczko szanować. Mieliśmy swoje sytuację i ich bardzo szkoda, bo gdybyśmy wykorzystali choć jedną, to byśmy wygrali. W defensywie szczęście było po naszej stronie i byłem jakiś taki pewny tego, że gola nie stracimy” – powiedział w strefie mieszanej „Buchal”.

Marsowe miny trzeba jednak zamienić na bojowe nastroje. Już w środę bowiem do Krakowa zawita Korona Kielce, która szukać będzie wyjazdowych punktów. Oby tym razem gospodarze nie byli zbyt gościnni i niech komplet oczek pozostanie w stolicy Małopolski!

Tomasz Brożek/Wisła Kraków

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem