Wiślacki Raport #2: Początek sezonu, sparingi CLJ-u i nowych umów ciąg dalszy

Tak, to znowu ona! Wróciła! A przy okazji od razu zawróciła w głowach. Mowa oczywiście o Ekstraklasie, której nowa odsłona ruszyła wraz z początkiem minionego weekendu. Niewątpliwie to inauguracyjne (i co najważniejsze wygrane) spotkanie z Pogonią Szczecin było dla Białej Gwiazdy najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego tygodnia, ale nie można także zapominać o pozostałych tematach

Tak, to znowu ona! Wróciła! A przy okazji od razu zawróciła w głowach. Mowa oczywiście o Ekstraklasie, której nowa odsłona ruszyła wraz z początkiem minionego weekendu. Niewątpliwie to inauguracyjne (i co najważniejsze wygrane) spotkanie z Pogonią Szczecin było dla Białej Gwiazdy najważniejszym wydarzeniem w ciągu całego tygodnia, ale nie można także zapominać o pozostałych tematach istotnych dla klubu z R22.

Biała Gwiazda rozpoczęła ekstraklasowe rozgrywki w najlepszy możliwy sposób – od zainkasowania trzech punktów w wyjazdowym starciu z Pogonią Szczecin. Bramki dla krakowian strzelali Carlos López oraz Petar Brlek. „To był trudny mecz, bo nie jest łatwo zaczynać sezon na wyjeździe. Zwłaszcza w zaciętych rozgrywkach, w których aspekt fizyczny na starcie nie jest bez znaczenia. Ale wypadliśmy dobrze, prezentowaliśmy dość poukładaną grę i odnieśliśmy ważne zwycięstwo” – skomentował wygraną trener Kiko Ramírez. Zwycięstwo w Szczecinie było świetnym prezentem urodzinowym dla hiszpańskiego szkoleniowca, który tego właśnie dnia ukończył 47 wiosen.

Do Wisły Kraków dołączył także nowy zawodnik, choć trafniejsze w tym przypadku będzie stwierdzenie „podpisał umowę”. Martin Košťál trenował wraz z Białą Gwiazdą już od 17 czerwca, a także wystąpił w trzech sparingach. Swoją dobrą postawą przekonał do siebie sztab szkoleniowy, a to pozwoliło mu zostać w Krakowie na dłużej. Mówiąc konkretniej – na co najmniej dwa lata – tyle bowiem będzie obowiązywał jego kontrakt, w którym zawarta jest także możliwość przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Piotr Żemło został ponownie wypożyczony do Wisły Puławy. 22-latek grał dla „imienniczki” krakowskiego klubu także w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu, który zakończył się dla zespołu z Lubelszczyzny spadkiem do II Ligi. Teraz zawodnik Białej Gwiazdy będzie miał okazję pomóc podopiecznym Adama Buczka w walce o powrót na zaplecze Ekstraklasy. Na wypożyczenie udał się także Wojciech Słomka, który do końca obecnych rozgrywek będzie bronił barw I-ligowego GKS-u Katowice.

Piłkarze CLJ-u rozegrali pierwsze przedsezonowe sparingi. Oba odbyły w sobotę 15 lipca i oba zakończyły się porażką. Wiślaccy juniorzy polegli z IV-ligowym Orłem Ryczów 0:2 i z rówieśnikami z Zagłębia Lubin 2:3.

Tomasz Brożek
Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

 

Zdjęcia: Przemysław Marczewski