Wiślacki raport #18: Restart punktu warty

Wiślacki raport właśnie osiąga pełnoletniość - to już osiemnasta odsłona cotygodniowego podsumowania wydarzeń przy R22. W nim kilka słów o pierwszym teście dojrzałości dla Wisły Kraków Joana Carrillo, który oficjalnie zadebiutował za sterami krakowskiego klubu.

Przy debiucie Hiszpana spokojnie można postawić plus. Pierwszy mecz zawsze jest bowiem wielką niewiadomą, a dodatkowej trudności dodaje gra na wyjeździe i to na terenie, na którym w ubiegłym sezonie Biała Gwiazda poległa 1:3. Tym razem było zdecydowanie lepiej – wraz z Wiślakami do Krakowa przyjechał jeden, jakże cenny punkt.

Jak wyglądało starcie z Lechią Gdańsk z perspektywy trenera Carrillo? „To spotkanie było bardzo wyrównane. Zaczęliśmy je dobrze. Jeszcze w pierwszej połowie zdobyliśmy bramkę, lecz potem pojawiły się nasze problemy – szybkie straty piłki czy niepotrzebne cofanie się” – mówił na pomeczowej konferencji szkoleniowiec krakowian. Bramkę dla Wisły zdobył (a jakże!) niezawodny Carlitos, który w pięknym stylu przelobował Kuciaka. Wyrównanie drużynie z Północy dał Sławomir Peszko.


W sobotni wieczór zadebiutował nie tylko Carillo – pierwszy raz z białą gwiazdą na piersi zagrał Nikola Mitrović. Już w przyszłym sezonie taką szansę dostanie 26-letni pomocnik Asmir Suljić, który podpisał obowiązujący od 1 lipca 2018 r. kontrakt z Wisłą Kraków. Obecnie Bośniak z węgierskim paszportem jest zawodnikiem Videotonu.

W ubiegłym tygodniu odbyły się także dwa wyjątkowe wydarzenia – pierwsze w tym roku spotkanie członków Klubu Biznesu 1906 oraz niecodzienna konferencja prasowa.


Jej uczestnikami byli Prezes Wisły Kraków SA – Marzena Sarapata, Prezes Zarządu MyWorld Poland – Pan Ziemowit Deptuła, a także Pan Marcin Bierówka – wiślacki kibic, który został 300-tysięcznym użytkownikiem programu Cashback World i obejrzy najbliższy mecz swojej ukochanej drużyny z perspektywy Loży Skybox.

Już w sobotę Biała Gwiazda zmierzy się z kolejnym rywalem z północnej części Polski. Na R22 zawita Arka Gdynia, która na własnym podwórku pokonała krakowian 3:1. Będzie to więc świetna okazja do rewanżu dla klubu ze stolicy Małopolski, a także na mocne „dzień dobry” ze strony Carrillo, który w końcu poprowadzi drużynę przed własną publicznością.

Tomasz Brożek/Wisła Kraków