Wiślacki raport #14: Słoniki już czekają

Na pewno znajdzie się wśród 18 zawodników, których zabiorę do Niecieczy. Niewiele miał czasu na zgranie z drużyną, ale będziemy chcieli, żeby wszedł na boisko nawet na kilkanaście minut

Mimo braku jakichkolwiek przerw w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, w ciągu ostatniego tygodnia Wisła Kraków nie rozegrała ligowego spotkania. Fani Białej Gwiazdy niecierpliwią się za to z myślą o dzisiejszym wieczorze, bowiem już o 18:00 ich drużyna zmierzy się w derbach Małopolski z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

„Na pewno będzie to trudne spotkanie, patrząc na historię spotkań i ostatnie zmiany, jakie zaszły w Klubie. Zespół objął nowy trener, który zapewne ma swoją filozofię gry. Ostatnie mecze dobrze wróżą rywalowi. Musimy być zespołem, który walczy do ostatniej minuty, bo nasi przeciwnicy tak właśnie będą grać” – stwierdził na przedmeczowej konferencji prasowej Kiko Ramírez.

W ramach przygotowań do dzisiejszej potyczki Wiślacy rozegrali w ubiegły wtorek sparing z Puszczą Niepołomice. Po ostatnim gwizdku arbitra ze zwycięstwa 3:2 mógł cieszyć się małopolski I-ligowiec, ale jak to bywa w przypadku meczów towarzyskich, nie wynik był tu najważniejszy. Na boisku w Myślenicach nieoficjalny debiut z białą gwiazdą na piersi zaliczył Marcin Wasilewski. Swoje szanse otrzymali także zawodnicy, którzy rzadko pojawiają się na ekstraklasowych boiskach oraz krakowska młodzież.

„To dla mnie cenne doświadczenie zagrać w jednej drużynie z zawodnikami, którzy na co dzień występują w najwyższej klasie rozgrywkowej i wierzę, że to w przyszłości zaprocentuje” – stwierdził grający w Centralnej Lidze Juniorów Dawid Malik.

Sparing był owocny także z punktu widzenia sztabu szkoleniowego.

„W tym spotkaniu osiągnęliśmy swój cel, którym była kolejna jednostka treningowa w postaci meczu. Pełne 90 minut na boisku mogli dziś spędzić Patryk Małecki czy Kuba Bartosz. Z dobrej strony zaprezentowali się też Kamil Wojtkowski i Tibor Halilović, którzy zdobyli bramki” – powiedział asystent trenera, Goncalo Feio.

>>>>wywiad z Jakubem Bartoszem po sparingu z Puszczą<<<<

Skoro wspomniałem już o Wasilewskim, trzeba nadmienić, że dokładnie tydzień temu w Loży Prezydenckiej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odbyła się jego prezentacja, a już dzisiaj może dojść do pierwszego oficjalnego spotkania w barwach Wisły Kraków.

„Na pewno znajdzie się wśród 18 zawodników, których zabiorę do Niecieczy. Niewiele miał czasu na zgranie z drużyną, ale będziemy chcieli, żeby wszedł na boisko nawet na kilkanaście minut. Mamy świadomość, iż jego głównym zadaniem jest pomoc drużynie w tym intensywnie okresie, kiedy gramy trzy mecze w tygodniu” – skomentował ewentualny występ Wasyla szkoleniowiec klubu z R22.

Wracając do wiślackich juniorów – pokonali oni w weekend Polonię Warszawa 2:1 po dwóch bramkach Wróblewskiego z rzutów karnych. Była ta ostatnia kolejka Centralnej Ligi Juniorów w tym roku kalendarzowym, choć piłkarzy ze stolicy Małopolski czekają jeszcze zaległe derby z Cracovią. Nie jest to koniec dobrych wiadomości dla młodzieży spod znaku białej gwiazdy. Kamil Broda oraz Maciej Śliwa zostali powołani przez trenera Bartłomieja Zalewskiego na zgrupowanie reprezentacji U-17, które odbywać się będzie w dniach 27.11 – 01.12 w wielkopolskich Szamotułach. Powodzenia, chłopaki!

Tomasz Brożek


27 listopada o godzinie 18 Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Wisła Kraków.

Wygrana Termaliki: 2,8

Remis: 3,2

Wygrana Wisły: 2,45

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem