Wiślacki Raport #13: Wasyl, Mały, futsal i 3 pkt.

Podsumowywać taki tydzień - to czysta przyjemność. Nie mówię, że łatwo jest streścić siedem tak intensywnych dni, bo wydarzyło się naprawdę dużo. Niech się jednak dzieje, jeśli z R22 mają napływać tak dobre wieści!

Podsumowywać taki tydzień – to czysta przyjemność. Nie mówię, że łatwo jest streścić siedem tak intensywnych dni, bo wydarzyło się naprawdę dużo. Niech się jednak dzieje, jeśli z R22 mają napływać tak dobre wieści!

 

Pierwsze z ostatnich siedmiu dni to końcówka przerwy reprezentacyjnej, a więc kolejne mecze Wiślaków w Biało-Czerwonych barwach. Po bramce w starciu z Wyspami Owczymi, Jakub Bartosz po raz kolejny mógł liczyć na zaufanie ze strony Czesława Michniewicza, który wyznaczył go do gry w pierwszej jedenastce przeciwko Danii. Baku podziękował selekcjonerowi solidną grą, która pomogła polskiej ekipie w zwycięstwie 3:1.

*

Z wygranej mogła cieszyć się także kadra U-15. Podopieczni trenera Marcina Dorny pokonali w towarzyskim dwumeczu rówieśników z Irlandii 3:1. W pierwszej potyczce nasza reprezentacja zaaplikowała Wyspiarzom dwie bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Nie przyczynił się jednak do tego ani Aleksander Buksa, ani Daniel Hoyo-Kowalski, bowiem obaj zawodnicy Białej Gwiazdy oglądali zmagania kolegów z ławki rezerwowych. Na kilkadziesiąt minut w rewanżowym meczu mógł liczyć drugi z wymienionych Wiślaków. Buksa niestety nie zameldował się na murawie.

*

W międzyczasie przy R22 trener Kazimierz Kmiecik, Paweł Brożek, Patryk Małecki, Jesús Imaz, Vullnet Basha i Tibor Halilović, wzięli udział w niecodziennym spotkaniu. W Loży Prezydenckiej Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana odwiedzili ich podopieczni Fundacji Promyk Nadziei oraz Otwarte Ramię Białej Gwiazdy. Wspólnie stworzony projekt graficzny zostanie nadrukowany na unikatowych koszulkach, a te już wkrótce trafią do sprzedaży.

Umowy, transfery i dobre wiadomości

Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków zgłosiło drużynę złożoną z trenerów Akademii do eliminacji Pucharu Polski w futsalu na szczeblu okręgowym. Warto zaznaczyć, że krakowski zespół był triumfatorem tych rozgrywek z roku 2011, 2014 i 2015. Ekipa Białej Gwiazdy powinna przystąpić zatem do turnieju z podwójną motywacją, bowiem stanie w szranki jako gospodarz imprezy – Komisja Futsalu przy MZPN przyznała właśnie Wiśle organizację turniejów eliminacyjnego i finałowego.

*

Nowym lekarzem pierwszej drużyny Wisły został Mariusz Ubran, który będzie pełnił funkcję Koordynatora Sztabu Medycznego. Dla doktora jest to powrót do piłkarskiej Białej Gwiazdy, ponieważ pracował on już z Wiślakami w latach 2000-2009 i 2013-2016. Przez ostatni rok opiekował się natomiast koszykarkami Wisły Can-Pack Kraków. Nie jest to jednak koniec podpisanych w minionym tygodniu umów. Nowy dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy parafował pomocnik Białej Gwiazdy – Patryk Małecki.

Kulminacyjnym punktem tygodnia miał być powrót do ligowych rywalizacji. W spotkaniu otwierającym rundę rewanżową, na podopiecznych Kiko Ramíreza czekała potyczka na własnym stadionie z Pogonią Szczecin. Gospodarze wyraźnie przeważali w tym spotkaniu i obijali słupki podtrzymujące bramkę Łukasza Załuski, ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Przynajmniej do 75. minuty.

Wtedy byłego golkipera Białej Gwiazdy pokonał Jakub Bartkowski, wykorzystując dobre dośrodkowanie Imaza z rzutu rożnego. „Chcę, by więcej zależało ode mnie” – deklarował na przedmeczowej konferencji 26-letni defensor. Słowa szybko zamienił w czyn i swoim trafieniem zapewnił drużynie trzy punkty, które pozwoliły zameldować się Wiśle na trzecim miejscu w tabeli.

*

Wydawało się, że to koniec piłkarskich emocji przy ulicy Reymonta, przynajmniej w tym tygodniu. W sobotni poranek na kibiców Wisły czekała jednak nie lada informacja! Kontraktem z krakowskim Klubem związał się Marcin Wasilewski, 60-krotny reprezentant Polski, który zdobywał mistrzowskie tytuły w Belgii i w Anglii. „Na razie nie mówię o konkretnych celach do osiągnięcia, na początek chcę się dobrze przygotować, zaaklimatyzować w zespole. Na szczęście jest w kadrze kilku kolegów, którzy długo naciskali na podjęcie decyzji o podpisaniu umowy. Dzięki nim na pewno będzie łatwiej wkomponować się do ekipy” – mówił nowy defensor Białej Gwiazdy zaraz po parafowaniu kontraktu.

Tomasz Brożek

fot. Przemysław Marczewski

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem