Wiślacki raport #11: W końcu trzy punkty!

Pierwszą jedenastkę „Wiślackich raportów” zamykamy w najlepszy możliwy sposób. Trzy bramki i trzy kolejne punkty - to najlepsze podsumowanie sobotniego spotkania Białej Gwiazdy.

Pierwszą jedenastkę „Wiślackich raportów” zamykamy w najlepszy możliwy sposób. Trzy bramki i trzy kolejne punkty – to najlepsze podsumowanie sobotniego spotkania Białej Gwiazdy.

 

Skoro już mowa o trójkach – warto wspomnieć o jeszcze jednej. Sandecja Nowy Sącz mierzyła się z Wisłą Kraków pierwszy raz od 30 lat. Mecz ten zapisał się więc na kartach historii, choć podopieczni trenera Mroczowskiego raczej woleliby o nim zapomnieć. Trafienia Imaza, Lópeza i Pereza zapewniły zwycięstwo ekipie z R22.

Był to mecz, jakiego się spodziewaliśmy. Rywal szukał walki fizycznej i miejsca na boisku. W naszym wykonaniu był to dobry występ. Wypadł przed starciem Basha, mieliśmy wymuszone zmiany, ale tak, jak mówiłem na konferencji przedmeczowej – to doskonała okazja dla rezerwowych, którzy dzisiaj dali radę. Chcę bardzo pochwalić Halilovicia i Wojtkowskiego, którzy zagrali bardzo dobry mecz. Mamy ludzi, którzy swoim charakterem i ciężką pracą pokazują ze są w stanie grać dla Wisły na naprawdę dobrym poziomie” – powiedział po meczu hiszpański szkoleniowiec.

Carlitos odebrał nagrodę dla zawodnika Października w Ekstraklasie

Najcieplejsze słowa padły jednak z ust trenera na temat kapitana Białej Gwiazdy – Arkadiusza Głowackiego.

Mamy szczęście, że mamy Głowackiego. To bardzo ważny element drużyny, zarówno dla kolegów z zespołu jak i dla mnie. Kiedy odejdę z Wisły, będę mówił nie tylko, że trenowałem Wisłę, ale właśnie Arkadiusza Głowackiego, którego stawiać będę za wzór” – przyznał opiekun krakowskiego klubu.

Kolejna ligowa wiktoria została uświęcona pięknymi jubileuszami. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego pamiątkowe koszulki za odpowiednio 900. i 250. mecz w wiślackiej rodzinie odebrali masażysta Zbigniew Woźniak oraz kierownik drużyny Jarosław Krzoska. Nagrodę dla najlepszego zawodnika października w LOTTO Ekstraklasie odebrał za to Carlitos. Nie była to jedyna ważna rocznica w ubiegłym tygodniu. 31 października świeczki na urodzinowym torcie mógł zdmuchnąć Wiceprezes Wisły Kraków SA – Damian Dukat.

W najbliższych dniach czeka nas przerwa reprezentacyjna. Na zgrupowanie kadry U-21 kolejny już raz uda się Jakub Bartosz, natomiast do biało-czerwonej drużyny U-15 trener Marcin Dorna powołał Aleksandra Buksę i Daniela Hoyo-Kowalskiego.

 

Tomasz Brożek

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem