Wiślacki Raport #1: Transfery, CLJ i nowe umowy

W minionym tygodniu w klubie z R22 działo się naprawdę wiele. Transfery z i do klubu, ostatnie przedsezonowe sparingi pierwszej drużyny, początek przygotowań piłkarzy z CLJ-u, a także nowe umowy partnerskie i sponsorskie –  tymi wydarzeniami żyła w ostatnich dniach Wisła Kraków, która finalizuje już ostatnie działania przed rozpoczynającymi się niebawem ekstraklasowymi rozgrywkami. W poniedziałek

W minionym tygodniu w klubie z R22 działo się naprawdę wiele. Transfery z i do klubu, ostatnie przedsezonowe sparingi pierwszej drużyny, początek przygotowań piłkarzy z CLJ-u, a także nowe umowy partnerskie i sponsorskie –  tymi wydarzeniami żyła w ostatnich dniach Wisła Kraków, która finalizuje już ostatnie działania przed rozpoczynającymi się niebawem ekstraklasowymi rozgrywkami.

W poniedziałek 3 lipca podczas konferencji prasowej Manuel Junco zaprezentował dwóch nowo zakontraktowanych piłkarzy – Kamila Wojtkowskiego i Frana Véleza. Dyrektor sportowy Białej Gwiazdy nie ukrywał radości z finalizacji transferów obu zawodników . „Kamil Wojtkowski ma wzmocnić rywalizację w środku pomocy lub na skrzydle, natomiast Fran Vélez zagra na środku obrony lub jako defensywny pomocnik” – skomentował Junco. Hiszpan przyznał także, że choć klub chce powoli domykać kadrę i choć jest już gotowy do nowych rozgrywek, to wciąż obserwuje rynek.

 


Zawodnik Białej Gwiazdy – Krzysztof Drzazga kolejny raz uda się na wypożyczenie, tym razem do Chojniczanki Chojnice. Na wiosnę 21-latek na takich samych zasadach reprezentował barwy innego I-ligowca, Stali Mielec. Napastnik powróci do Krakowa po zakończeniu sezonu.

 


Zawodnicy Białej Gwiazdy zdali przedostatni sprawdzian, który ma przygotować ich do nowego sezonu. Wiślacy pokonali w Kalwarii Zebrzydowskiej piłkarzy Puszczy Niepołomice 1:0, a zdobywcą zwycięskiej bramki został Ondrášek. Wartym odnotowania jest także powrót na boisko Rafała Pietrzaka, który po dłuższej przerwie zaprezentował się krakowskim kibicom w drugiej odsłonie meczu.

 


Młodzieżowa drużyna występująca na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów wznowiła treningi w mocno zmienionym składzie. Z kadrą – głównie ze względu na wiek – musiało pożegnać się wielu graczy. Mają już oni jednak kandydatów na swoich następców. Na pierwszym treningu w Myślenicach stawiło się ośmiu kandydatów, którzy zostaną poddani testom, a te mogą otworzyć im drzwi do ekipy Mariusza Jopa.


W ostatnim przedsezonowym sparingu zawodnicy Białej Gwiazdy musieli przełknąć gorycz porażki. Pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec pokonało krakowian na własnym stadionie 4:1.  Honorowe trafienie dla Wisły zaliczył Carlitos. Mimo to w Krakowie nikt nie załamuje rąk, bo przygotowania do rozgrywek Ekstraklasy wciąż nie zostały zakończone. „Na pewno testujemy jeszcze jakieś elementy, ponieważ do ligi został zaledwie tydzień. Trener przestawia taktykę na pierwszy skład, dlatego musimy złapać rytm, który zaprezentujemy w spotkaniach o punkty. Tym razem zanotowaliśmy wysoką porażkę, ale traktujemy ją jako wartościową lekcję.” – skwitował spotkanie, nowy nabytek Białej Gwiazdy, Kamil Wojtkowski.

Tomasz Brożek

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA