Wisła kontra Wisła, wiślacy kontra wiślak #ŁączyNasObstawianie

Starcie Wisły Kraków z Wisłą Płock to nie tylko derby największej rzeki w Polsce, ale też pojedynek „Białej Gwiazdy” z drużyną prowadzoną przez człowieka, którego serce prawdopodobnie jest w kształcie gwiazdy i ma biały kolor. Przedstawiamy kursy na mecz 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy przy Reymonta 22, które przygotował sponsor klubu, LV BET.

Na siedem ostatnich pojedynków między Wisła a Wisłą, ta z Krakowa wygrała tylko raz. W grudniu 2018 roku w Płocku po dwóch bramkach Zdenka Ondraszka „Biała Gwiazda” zwyciężyła 2:1. Ponadto byliśmy świadkami trzech remisów i trzech triumfów „Nafciarzy”. Tę niekorzystną statystykę ostatnich spotkań będą chcieli poprawić zawodnicy Artura Skowronka – zwłaszcza, że trzy punkty zdobyte przy Reymonta przybliżyłyby ich do imienniczki, która jednocześnie pełni rolę sąsiada w tabeli z czterema „oczkami” przewagi.

Powyżej 2.5 gola w meczu Wisły z Wisłą – kurs LV BET: 1.73

Łódzki Klub Sportowy przegrał z Zagłębiem Lubin, Korona Kielce pozwoliła zmienić Górnikowi Zabrze w samej końcówce meczu rezultat na niekorzystny, zaś Arka Gdynia podzieliła się punktami z Wisłą Płock. Dzięki temu przewaga Wisły Kraków nad strefą spadkową wciąż wynosi pięć, a w praktyce: sześć punktów. Artur Skowronek i jego podopieczni zdają sobie jednak sprawę, że do utrzymania potrzebne będą nie tylko potknięcia rywali w walce o pozostanie w elicie, ale również własne wygrane. Do takowych zaś potrzeba szczelniejszej defensywy. Po powrocie po zawieszeniu rozgrywek Wisła w pięciu meczach straciła 12 bramek.

– Nie miałem zamiaru się bronić, że graliśmy z Legią czy z Piastem po restarcie. Fakty są jasne. Straciliśmy tych bramek dużo. Nie zmieniliśmy jednak koncepcji pracy z drużyną, cały czas robimy bardzo podobne rzeczy, bo chcemy powtarzalności w zachowaniach. Chcemy bronić światła bramki, zamykać ewentualne przestrzenie, które otwieramy, kiedy atakujemy. Staramy się myśleć o bronieniu, o kontroli kontrataku. Mam nadzieję, że na następnej konferencji będziemy mogli mówić pozytywnie również o tym aspekcie, grając na zero z tyłu w meczu z Wisłą Płock – mówił zdający sobie z tego sprawę Skowronek, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Wisła Kraków nie straci bramki z Wisłą Płock – kurs LV BET: 3.25

Mecz Wisły Kraków z Wisłą Płock będzie wyjątkowy nie tylko z perspektywy tabeli, choć zachowanie ekstraklasowego bytu jest dla obu klubów rzecz jasna priorytetem. Będzie takim również z uwagi na obsadę szkoleniowca „Nafciarzy”, przez znaczą część kariery związanego z klubem ze stolicy Małopolski. Radosław Sobolewski był piłkarzem Wisły w 246 meczach ligowych oraz pucharowych. Strzelił w nich 17 bramek, przez kilka lat nosił opaskę kapitańską, zaś po zakończeniu kariery – był asystentem trenera w drużynie „Białej Gwiazdy”. Czy w Płocku uda mu się wygrać tak, jak we wrześniu 2019 roku? Zremisować, jak przed czterema miesiącami? Czy może pierwszy raz w karierze trenerskiej ulec klubowi, z którym czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski?

Wygra Wisła Kraków – 2.25
Remis – 3.60
Wygra Wisła Płock – 3.25

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

LV BET ZAKŁADY BUKMACHERSKIE POSIADA ZEZWOLENIE URZĄDZANIA ZAKŁADÓW WZAJEMNYCH WYDANE PRZEZ MINISTRA FINANSÓW. UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH MOŻE STANOWIĆ NARUSZENIE PRZEPISÓW. HAZARD ZWIĄZANY JEST Z RYZYKIEM.

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem