Wisła All in! lepsza od Illuminar w polskich derbach podczas Malta Vibes

Pierwsze polskie derby na gruncie międzynarodowym po przerwie wakacyjnej za nami. W meczu pomiędzy Wisłą All in! Games Kraków a Illuminar lepsza okazała się ekipa Grzegorza "SZPERO" Dziamałka.

Pierwszym turniejem, w którym polskie zespoły brały udział po letniej przerwie jest Malta Vibes Knockout Series 1. W rozgrywkach udział bierze 6 ekip z naszego kraju. We wtorek byliśmy świadkami pierwszych derbów po wakacjach – już w pierwszej rundzie zawodów Wisła All in! Games Kraków musiała mierzyć się z Illuminar Gaming.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie de_nuke. Początek meczu zdecydowanie należał do „Białej Gwiazdy”, która do zmiany stron wypracowała sobie 9 punktów przewagi. IHG starało się o comeback, jednak Wiślacy dopięli swego w rundzie numer 29. Podobnie zaczęła się druga mapa, czyli de_overpass. Ekipa z Krakowa zdominowała pierwszą połowę i ponownie mogła cieszyć się z dziewięciopunktowego prowadzenia. Po zmianie stron na Overpassie grali jednak zdecydowanie lepiej, niż na Nuke i zamknęli go wynikiem 16:7, a cały mecz stosunkiem 2:0.

W turnieju nie obowiązuje drabinka przegranych, więc „Wielkie Oko” kończy już udział w tych rozgrywkach. Wisła All in! gra dalej i niebawem zmierzy się ze zwycięzcą środowego spotkania pomiędzy PACT a OFFSET.