Wilfredo Leon współwłaścicielem polskiego klubu! Mocarstwowe plany

Wilfredo Leon to nie tylko jeden z najlepszych siatkarzy na świecie, ale od niedawna także... biznesmen. Pochodzący z Kuby przyjmujący został bowiem współwłaścicielem nowopowstałego klubu Anioły UMK Toruń.

Plotki o zainwestowaniu w klub siatkarski przez Leona chodziły już od dłuższego czasu. Początkowo wydawało się, że reprezentant Polski wraz z kolegą z kadry, Michałem Kubiakiem, wykupią stołeczny klub VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Wygląda jednak na to, że nic nie wyjdzie z tej transakcji, ponieważ pochodzący z Kuby przyjmujący zdecydował się pójść w nieco innym kierunku.

Chodzi bowiem o nowopowstały klub Anioły UMK Toruń, którego Leon został współwłaścicielem. Jakby tego było mało, to siatkarz objął też patronat nad Akademią, która ma być filarem działalności nowego klubu. Od nowego sezonu drużyna wystartuje w rozgrywkach drugiej ligi, ale 27-latek ma mocarstwowe plany. Nie tylko chce w ciągu sezonu wywalczyć awans do Tauron 1. Ligi, ale marzy mu się, by niebawem zbliżyć się też do czołówki PlusLigi.

„Marzy mi się zbudowanie tak silnej drużyny, jak ZAKSA”

Moim marzeniem jest zbudowanie drużyny na tak wysokim poziomie, jak choćby ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wierzę, że także Akademia urośnie bardzo wysoko. Czasy są trudne, ale mam nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i pokażemy, że mamy dużo do zrobienia – powiedział Leon.

Co ciekawe jednym z głównych powodów do zainwestowania przez siatkarza w polską siatkówkę właśnie w Toruniu była… jego żona. Małgorzata Leon co prawda pochodzi z Ciechocinka, ale jest mocno związana z nadwiślańskim miastem, ponieważ przed laty uczyła w toruńskim Liceum Akademickiego. Teraz będzie też jedną z najważniejszych osób w nowopowstałym klubie, ponieważ zasiądzie w jego zarządzie.

Dlaczego akurat Toruń? To miasto przyjazne sportowi i lubiane przez sportowców. Jest bardzo dobry klub żużlowy i koszykarski. Jednak odkąd pierwszy raz przyjechałem do Torunia, brakowało mi męskiej siatkówki na wysokim poziomie. A przecież warunki są tutaj świetne – mówił Leon w rozmowie z portalem SportoweFakty.

Wszyscy fani siatkówki będą z pewnością z zainteresowaniem śledzić losy toruńskiego klubu. Mocnych siatkarskich marek na polskim rynku nigdy za wiele. A kto wie, może w perspektywie kilku czy kilkunastu lat uda się powtórzyć niedawny sukces ZAKSY, czyli zwycięstwo w Lidze Mistrzów?

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem