Wiemy, kogo obserwuje w ten weekend Jerzy Brzęczek! Wykorzystają szanse przed Euro?

Jerzy Brzęczek, po zimowej przerwie w rozgrywkach, wraca do intensywnych obserwacji piłkarzy pod kątem gry w kadrze. Choć trzon jego zespołu stanowią piłkarze z klubów zagranicznych, w ten weekend selekcjoner zamierza obejrzeć aż cztery mecze na polskich boiskach.

Jerzy Brzęczek rozpoczął swoje tournee od piątkowego starcia Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk. Jak precyzuje Tomasz Włodarczyk ze Sport.pl, w sobotę selekcjoner będzie w Krakowie, gdzie Wisła podejmie Jagiellonię Białystok. Z kolei w niedzielę przemieści się z Małopolski na północ kraju – do Płocka. Najpierw obejrzy mecz tamtejszej Wisły z Pogonią Szczecin, a by jeszcze tego samego dnia zdążyć na mecz Legii Warszawa z ŁKS-em.

Selekcjonera polskiej kadry czeka niezwykle aktywny weekend z Ekstraklasą. Trzy dni, cztery stadiony. Aby się na nie dostać, w ciągu 48 godzin będzie musiał przemierzyć około 700 kilometrów!

Po co ten cały wysiłek? Paradoksalnie, piłkarze z rodowodem z Ekstraklasy w eliminacjach do Euro 2020 odgrywali absolutnie marginalne role. Żaden nie był etatową postacią w drużynie. Nie mamy pewności, kogo tym razem Jerzy Brzęczek będzie szczególnie uważnie oglądał, niemniej należy przypuszczać, że chodzi o zawodników na przyszłość i ewentualnych dublerów.

W meczu Śląska z Lechią – materiał na przyszłość: młodzieżowi reprezentanci Polski Karol Fila i Przemysław Płacheta. Nie można wykluczyć, że pierwszy z nich już niebawem będzie pukał do kadry seniorskiej, zwłaszcza, że jest murowanym kandydatem do opuszczenia Ekstraklasy już w letnim okienku. W Krakowie – jest oczywiście Jakub Błaszczykowski, o którym selekcjoner będzie pamiętał tak długo, jak Kubie będzie dopisywało zdrowie. W Płocku Jerzy Brzęczek ma Dominika Furmana, któremu jesienią pozwolił na 6-minutowy występ w eliminacjach do Euro. Z kolei Warszawa to Artur Jędrzejczyk, a więc rezerwowy obrońca i melodia przyszłości, za to być może wielkiej przyszłości – Michał Karbownik.

Brzęczek, kurtuazyjnie czy nie, deklaruje, że drzwi do jego kadry są nadal otwarte i choć przed turniejem mistrzowskim będzie opierał się na sprawdzonych „żołnierzach”, chętnie powoła do reprezentacji nowe, wyróżniające się postaci.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem