Wielkie zamieszanie podczas HME – Lewandowski pozbawiony złota!

Ogromne zamieszanie podczas biegu na 1500 metrów podczas halowych mistrzostw Europy w Toruniu. Marcin Lewandowski mimo zajęcia drugiego miejsca miał otrzymać złoty medal, jednak sędziowie zmienili swoją decyzję.

Zwycięzcą biegu na 1500 metrów został Jakob Ingrebrigsten. Norweg triumfował bardzo pewnie, jednak na plecach czuł oddech Marcina Lewandowskiego. Kilka minut po zakończeniu zmagań sędziowie zadecydowali, że Ingebrigsten zostanie zdyskwalifikowany za przekroczenie linii toru. Dyrektor reprezentacji Norwegii stwierdził nawet, że wypchnięcie jego zawodnika było zaplanowane przez Polaków. Decyzja sędziów dawała złoto drugiemu Lewandowskiemu, jednak taki stan rzeczy nie utrzymał się zbyt długo.

Zobacz również: „Czuję się jak skokowe Leicester” – Granerud komentuje zwycięstwo w PŚ

Po północy European Athletics poinformowało, że złoty medal trafi jednak w ręce Jakoba Ingrebrigstena. Norweski związek odwołał się od wcześniejszej decyzji sędziów powołując się na nowy przepis. Mówi on o tym, że wypchnięcie zawodnika poza bieżnię przy pomocy rywala, które nie da mu przewagi, nie musi wiązać się z dyskwalifikacją.

Echa decyzji nie milkną. Niektórzy uważają, że decyzja jest sprawiedliwa, a według innych Norweg powinien zostać zdyskwalifikowany za przetrzymywanie innego zawodnika za koszulkę. Na ten moment wygląda jednak na to, że to on odbierze złoto w sobotę.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem