Wielkie powroty po latach? Polacy podbijają Championship

Nowy trener, nowe rozdanie? Każdy z piłkarzy będzie miał u Jerzego Brzęczka czystą kartę, a to oczywisty znak, że czekać nas mogą zaskakujące powroty lub nowe powołania. Do zespołu powinien wrócić Mateusz Klich - piłkarz Leeds United, który zanotował znakomite wejście w sezon. Czy pomocnik znajdzie się już w kadrze na debiutanckie spotkanie w ramach Ligi Narodów? Wiele na to wskazuje.

Powoli przypinano do niego łatkę piłkarza, który umie poradzić sobie tylko w Holandii. Mateusz Klich był gwiazdą w FC Zwolle czy Twente Enschede, w którym dostawał nawet opaskę kapitańską. Bez problemu przebił się również pół roku temu w Utrechcie. Eredivisie była dla niego idealnym miejscem do rozwoju i gry – równie dobrze nie radził sobie ani w Wolfsburgu, ani w Kaiserslautern. Początki w Leeds też nie były zbyt udane.

Po kolejnym znakomitym sezonie w Beneluksie, sprowadzono go do Anglii za niemal dwa miliony euro, ale ówczesny trener klubu nie stawiał na niego zbyt chętnie. Swoją szansę dostał dopiero po powrocie z Utrechtu. U Marcelo Bielsy z miejsca wskoczył do składu, a szkoleniowiec na pewno nie żałuje podjętej decyzji. Pięć spotkań w tym sezonie (cztery ligowe, jeden pucharowy), Mateusz Klich zakończył z dwoma trafieniami i jedną asystą.

Trudno się dziwić, że Polak zbiera w Championship znakomite noty i wpadł w obieg zainteresowań selekcjonera. Środek pola, zwłaszcza podczas mundialu wyglądał bardzo mizernie i drobna rotacja czy zwiększenie rywalizacji na pewno nie zaszkodzi. Według „Sport.pl”, Jerzy Brzęczek planuje z powrotem powołać również Tarasa Romańczuka z Jagiellonii Białystok.

Pomocnik Leeds United może wrócić do reprezentacji po czterech latach przerwy. Ostatni, dziesiąty występ zaliczył jeszcze u selekcjonera Adama Nawałki. Było to pierwsze spotkanie eliminacji mistrzostw Europy z Gibraltarem. Na boisku przebywał aż przez 70 minut i zanotował jedną asystę, jednak wyleciał z obiegu przez brak gry w Wolfsburgu i Kaiserslautern.

Polscy kibice powinni częściej spoglądać w stronę zaplecza angielskiej Premier League. Zwłaszcza, że Mateusz Klich nie jest jedynym zawodnikiem, który w tym sezonie może bić się o awans. W barwach Boltonu Wanderers znakomicie radzi sobie również Paweł Olkowski, a część kibiców zdążyła okrzyknąć go najlepszym prawym obrońcą ligi. Jego osoba też zapewne zainteresuje nowego selekcjonera – z gry w kadrze zrezygnował Łukasz Piszczek, a to oznacza konieczność powołania innego prawego obrońcy.

Możliwości jest co najmniej kilka – dobrze w Dynamie Kijów radzi sobie Tomasz Kędziora, a o miejsce w drużynie raczej nie musi martwić się Bartosz Bereszyński. Rywalizacja powinna rozegrać się między byłym zawodnikiem Lecha i właśnie Górnika. Jerzy Brzęczek zaczyna budować swoją reprezentację, a pierwszych powołanych poznamy 27 sierpnia. Wtedy okaże się, kto pojedzie do Bolonii na mecz z Włochami. Oby debiut w Lidze Narodów był bardziej udany niż powrót na mundial…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem