Wielkie emocje w eliminacjach, czy Anglicy już dziś zapewnią sobie awans?

Pisaliśmy o meczu Polski z Armenią, ale nie tylko w naszej grupie może być bardzo ciekawie. Zerkamy do grupy F, gdzie sytuacja na dwie kolejki przed końcem jest bardzo wyrównana. Najbliżsi wyjazdy do Rosji są Anglicy, którzy zmierzą się ze Słowenią. Ci, jeśli chcą wziąć udział w mundialu, muszą ograć Synów Albionu.

Pisaliśmy o meczu Polski z Armenią, ale nie tylko w naszej grupie może być bardzo ciekawie. Zerkamy do grupy F, gdzie sytuacja na dwie kolejki przed końcem jest bardzo wyrównana. Najbliżsi wyjazdu do Rosji są Anglicy, którzy zmierzą się ze Słowenią. Ci, jeśli chcą wziąć udział w mundialu, muszą ograć Synów Albionu.

Najpierw szybki rzut na to, co dzieje się w tamtej grupie:

  1. Anglia 20
  2. Słowacja 15
  3. Słowenia 14
  4. Szkocja 14

Pary przedostatniej kolejki:

Anglia – Słowenia

Szkocja – Słowacja

Umówmy się – Anglikom towarzyszy dosyć spory komfort, bo po pierwsze grają u siebie, po drugie potrzebują remisu do awansu na mundial i wydaje się, że nic nie jest w stanie im go zabrać. Z drugiej jednak strony, w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami padł bezbramkowy remis. Z pewnością Słoweńcy nie będą kalkulować, gdyż remis praktycznie pozbawia ich szans na wyjazd do Rosji. Wtedy mieliby 15 punktów na swoim koncie, na pewno nie wygraliby swojej grupy i czekaliby na baraże. Problem w tym, że chrapkę na nie mają również Słowacy i Szkoci.

Obie ekipy zmierzą się w drugim, równolegle rozgrywanym spotkaniu w tej grupie. Szkoci podejmą Słowację i znowu – każdy chce do Rosji jechać. W tabeli obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt, ale remis nikogo nie urządza – zapowiada się znakomite widowisko.

Jak było w pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami?

Słowacy bardzo gładko pokonali Szkotów na swoim boisku 3:0. Dwa gole zdobył występujący PAOK Saloniki Robert Mak, jedno trafienie dorzucił Adam Nemec. Wtedy wydawało się, że Wyspiarze są już poza turniejem w Rosji. Później jednak pokonali 1:0 Słowenię, następnie urwali punkty Anglikom, gładko rozprawili się z Litwinami i Maltańczykami. Szkoci są wyraźnie na fali i chcą po raz pierwszy od 20 lat awansować na mundial.

Słowacy ostatnio przegrali, ale nie z byle kim, bo z drużyną Anglii. Pamiętamy doskonale tamto spotkanie – szybko trafił znany z młodzieżowego Euro w tym roku Lobotka, ale później już strzelali tylko gospodarze. O ile tamten pusty przelot skomplikował Słowakom drogę do Rosji, o tyle już ich gra długimi fragmentami robiła na nas spore wrażenie. Gdy tak samo uda się zaprezentować również i dziś, to to nasi południowi sąsiedzi są faworytami do wygrania tej bitwy.

Faworytami dzisiejszych starć w grupie F są Anglicy i Słowacy. Gdyby ich zwycięstwami zakończyły się dzisiejsze mecze, to Wyspiarze klepną sobie wyjazd na mundial, a Hamsik i spółka zameldują się w barażach, czyli również wypełnią postawione przed sobą na te eliminacje zadanie.

Pełna rozpiska czwartkowych meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata:

Armenia – Polska

Azerbejdżan – Czechy

Anglia – Słowenia

Czarnogóra – Dania

Irlandia Północna – Niemcy

Malta – Litwa

Rumunia – Kazachstan

San Marino – Norwegia

Szkocja – Słowacja

Pełna oferta na wszystkie spotkania eliminacyjne oraz te z grupy F znajdują się na oficjalnej stronie LV Bet.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem