Wielki wyścig w USA. Na trybunach ponad 100 tys. widzów!

Choć w wielu krajach na świecie pandemia koronawirusa nadal sieje popłoch, inne starają się stopniowo wracać do "normalności". Tak jest chociażby w USA, gdzie postanowiono, że słynny wyścig Indianapolis 500 odbędzie się z udziałem publiczności. Na trybunach zasiądzie... ponad 100 tys. widzów!

Wyścigi Indianapolis 500 to w Stanach Zjednoczonych już prawdziwa legenda sportów motorowych. Nic więc dziwnego, że organizatorzy robią wszystko, by choć po części przywrócić tym zawodom blask sprzed pandemii koronawirusa. Choć w wielu krajach Europy zmagania sportowe nadal są zamknięte dla widzów, to niektóre państwa zdecydowały się na poluzowanie obostrzeń i otwarcie trybun dla kibiców.

W Rosji mecze piłkarskie odbywają się już przy udziale publiczności, niedawno w Melbourne rozegrano mecz krykieta, który na żywo obserwowało ponad 50 tys. widzów, kilkadziesiąt tysięcy fanów mogło też śledzić niedawne mecze baseballa w Teksasie czy futbolu amerykańskiego w Alabamie. Ale Indianapolis 500 ma być absolutnym „pandemicznym” rekordem.


Trybuny obiektu Indianapolis Motor Speedway mają się zapełnić w 40 procentach, co da oszałamiającą liczbę 135 tysięcy kibiców! Nietrudno się domyślić, że to zdecydowanie najwyższy wynik jeśli chodzi o wydarzenia sportowe rozgrywane po wybuchu pandemii na początku ubiegłego roku. Organizatorzy zamierzają zapewnić uczestnikom tej imprezy stosowne środki bezpieczeństwa – bilety będzie można kupić tylko na konkretne, przydzielone miejsca, a część trybun będzie całkowicie wyłączona z użytku. Kibice przed wejściem na stadion będą wnikliwie sprawdzani – m.in. poprzez mierzenie temperatury, Podczas zawodów na trybunach będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa, a mówi się też, że osoby biorące udział w tym wydarzeniu dostaną możliwość… zaszczepienia przeciwko COVID-19. Ponadto nie odbędą się żadne koncerty ani imprezy towarzyszące, które zwykle uświetniały święto sportów motorowych w Indianapolis.

Ta impreza i to miejsce mają ogromne znaczenie dla tych, których widujemy i słyszymy tu na co dzień. Czujemy się odpowiedzialni za ochronę i rozwijanie tej spuścizny. Jesteśmy gotowi na kolejny krok w przywracaniu funkcjonowania ekonomii. Duża część tego miasta napędzana jest przez sport, który był zamknięty przez tak wiele miesięcy – powiedział Mark Miles, prezes firmy Penske Entertainment, która zarządza torem Idnianapolis Motor Speedway. – Najwyższy czas, żeby kibice powrócili na największy tor wyścigowy na świecie, skoro realizowany jest ten plan bezpieczeństwa – wtórował mu gubernator Indiany Eric Holcomb.

Wyścig Indianapolis 500 odbędzie się w niedzielę 30 maja.

DARMOWY ZAKLAD 20PLN + BONUS 3333PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem
Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem