Wielki Wojtek Szczęsny! Tak obronił rzut karny Leo Messiego [WIDEO]

Wojciech Szczęsny utrzymał reprezentację Polski przy życiu! Po niezwykle kontrowersyjnej decyzji sędziego o podyktowaniu rzutu karnego przeciwko Polsce, "Szczena" w fantastycznym stylu obronił jedenastkę wykonywaną przez Leo Messiego.

Takiego scenariusza spotkania mogliśmy się spodziewać. Argentyńczycy, dla których mecz z Polską, również stanowił grę o awans do fazy pucharowej, zamknęli biało – czerwonych na własnej połowie. W pierwszych 45 minutach Albicelestes oddali 12 strzałów w kierunku bramki Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz musiał interweniować aż siedmiokrotnie. Z rzadka byliśmy w stanie utrzymać się z piłką na połowie Argentyńczyków. Próbowaliśmy zagrażać poprzez stałe fragmenty gry i dłuższe wrzutki w okolice pola karnego. Broniliśmy się jednak zwartym blokiem, konsekwentnie przesuwającymi się dwiema liniami obrońców i pomocników.

Niewiele brakło, a wysiłki Polaków zniweczyłaby decyzja arbitra z końcówki pierwszej części gry. Wojciech Szczęsny podczas próby interwencji w polu karnym trafił w głowę Leo Messiego. Zachowanie było zupełnie przypadkowe i wydaje się, że nie wpłynęło na dalszy przebieg akcji. Sędzia główny pobiegł do monitora VAR, długo przyglądał się powtórkom i w końcu zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego.

Nie takie numery jednak ze Szczęsnym! Wojtek w fantastycznym stylu obronił jedenastkę wykonaną przez Leo Messiego.

Golkiper biało – czerwonych powtórzył wyczyn ze spotkania z Arabią Saudyjską. Tym razem w sposób jeszcze bardziej imponując! Jedną ręką odbił bardzo mocne uderzenie Argentyńczyka! Kilka minut później sędzia zakończył pierwszą połowę z wynikiem 0:0.

Entuzjastycznym reakcjom nie było końca!!