Wielki transfer, wielkie pieniądze i… zmiany – „woxic” opuszcza Cloud9

Kolos zaczyna się chwiać. Już jakiś czas temu Cloud9 postanowiło, że przesunie swojego podstawowego snajpera - "woxica" - na ławkę rezerwowych. Teraz wiemy jednak, że Turek opuści organizację.

Özgür „woxic” Ekerem do Cloud9 dołączył we wrześniu ubiegłego roku. Wcześniej reprezentował barwy mousesports, z którego został wykupiony. Kwota transferu oscylowała w okolicach 1,4 miliona dolarów, a jego pensja wynosiła 28 tysięcy dolarów miesięcznie. Turek związał się z organizacją kontraktem, który miał trwać przez 3 lata. Teraz już jednak wiemy, że przygoda „woxica” z zespołem Chmurek dobiega końca. Decyzję o rozstaniu ze snajperem ogłosiła organizacja, a kilka słów od siebie dodał również Henry „HenryG” Greer.

Nie ma żadnych wątpliwości o umiejętnościach i potencjale woxic’a w CS:GO. Jednakże sekretem nie jest to, że ostatnie miesiące były dla niego trudne. Jako drużyna nie byliśmy w stanie ominąć spraw, które wpływały na jego grę, takich jak wysoki ping oraz strefa czasowa, w której się znajdował. To jasne, że był to dla niego bardzo demotywujący okres – pisze menedżer zespołu, Henry „HenryG” Greer

Zobacz też: Wszystko jest już jasne – Anonymo Esports przedstawia dywizję CS:GO!

Według nieoficjalnych informacji „woxica” ma zastąpić był zawodnik Chaos – Erick „xeppaa” Bach. 20-latek jest uznawany za jeden z największych talentów amerykańskiej sceny CS:GO. Od początku 2021 roku „xeppaa” jest wolnym zawodnikiem, gdyż jego poprzedni pracodawca zrezygnował z prowadzenia dywizji Counter Strike’a.

https://twitter.com/Cloud9/status/1351217449232953344

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem