Wielki sukces Slavii Praga. „To je ku*va sen!”

Jesienią emocjonowaliśmy się przygodą Lecha Poznań w europejskich pucharach. Awans do fazy grupowej Ligi Europy powitaliśmy niemal z euforią. Średniacy europejskiej piłki pokazują jednak, że można więcej i lepiej. Potentatów zawstydzili Norwegowie i Czesi!

Abstrahując już nawet od faktu, że do 1/8 finału Ligi Europy, kosztem belgijskiej Antwerpii, awansowali Rangersi, z którymi Lech rywalizował w grupie, to właśnie Norwegowie i Czesi zdecydowanie wykonali robotę ponad własny stan posiadania. Podczas gdy dla nas sam awans do fazy grupowej okazuje się szczytem sportowym i realizacją celu finansowego Legii czy Lecha, wicemistrz Norwegii – Molde FK gra dalej. Wyeliminował na etapie 1/16 finału niemieckie Hoffenhaim. W dwumeczu strzelił Niemcom 5 goli.  Z kolei mistrz Czech – Slavia Praga okazał się lepszy w dwumeczu od samego Leicester City. Osiągnięcie naszych południowych sąsiadów jest o tyle wymowne, że pierwszy mecz na własnym terenie zremisowali bezbramkowo. Przechylenie szali na swoją stronę na terenie bylego mistrza Anglii wydawało się rzeczą nieosiągalną. A jednak, Slavia wygrała 2:0.

„To jest sportowy cud. Nasz awans porównałbym do triumfu Leicester w Premier League kilka lat temu” – triumfował trener Slavii Jindrich Trpisovsky.

Wszystkich prostotą swojego przekazu urzekł Ondrej Lingr, 22-latek, który jeszcze sezon temu grał w MFK Karvina. W klubie, z którego piłkarza do siebie ściąga właśnie Widzew Łódź. Chyba nie trzeba tłumaczyć tego „uniwersalnego języka futbolu”.

Trener Slavii już teraz obawia się, że lato będzie trudne dla jego zespołu. Będzie czuł satysfakcję, jeśli jeden lub kilku jego podopiecznych pójdzie śladem Tomasa Soucka i trafi na angielskie boiska na stale. Transferowej ofensywie silniejszych klubow trudno będzie się oprzeć. Tylko w bieżącym sezonie Slavia skasowała łącznie 22 miliony euro na dwóch piłkarzach, którzy odeszli od niej do West Ham United – mowa o Soucku i Vladimirze Coufalu. Widać jednak, że w Pradze jest ciągłość pracy i nawet po wyrwaniu zębów trzonowych ze składu, tak wymowny sukces, jak wyeliminowanie Leicester, był możliwy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem