Wielki sportowy awans Polaka! Przechodzi z Legii Warszawa do… Chelsea!

Spektakularny sportowy awans czeka wkrótce przedstawiciela Legii Warszawa. Z naszej swojskiej Ekstraklasy, wprost w odświętną rzeczywistość Premier League. Gdyby chodziło o transfer zawodnika, z pewnością żyłaby nim cała piłkarska Polska. Tym razem to transfer nieco bardziej "gabinetowy", niemniej i tak ręce składają się do oklasków. Menedżer akademii piłkarskiej Legii - Radosław Mozyrko, zostanie szefem skautów londyńskiego klubu w naszej części Europy.

O planowanych na styczeń przenosinach Polaka do Anglii donosi „Przegląd Sportowy”.

Dla Radosława Mozyrki będzie to de facto powrót na Wyspy Brytyjskie, gdyż właśnie z nich trafił do stołecznego klubu. Wcześniej dał się poznać między innymi jako trener grup młodzieżowych Nottingham Forest.

Mozyrko zostanie szefem skautów Chelsea na obszar Europy Środkowej i Wschodniej. Jego zadaniem będzie wyszukiwanie utalentowanych piłkarzy w wieku 16–20 lat z tego regionu.

Dziś można tylko gdybać, czy nowa rola Mozyrki przełoży się na większe zainteresowanie wielkiego angielskiego klubu młodymi Polakami. Warto przypomnieć, że od kilku lat podobną rolę w siatce skautów Arsenalu Londyn pełni inny Polak – Tomasz Pasieczny. I w tym przypadku jego praca zaowocowała między innymi transferem Krystiana Bielika.

Można mieć przynajmniej pewność, że mający bardzo dobre rozeznanie na naszym rynku Mozyrko będzie podsumował swoim pracodawcom najciekawsze kandydatury piłkarzy z polskiego podwórka. Przypomnijmy, że do niedawna zawodnikami grup młodzieżowych Chelsea byli Hubert Adamczyk, występujący dziś w Wiśle Płock, a także Marcin Bułka, który dziś jest trzecim bramkarzem Paris Saint Germain. Obaj niestety nie zaistnieli przy Stamford Bridge.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem