Wielki skandal wokół League of Legends! LEC zerwało współpracę z NEOM – esport

Wiele czasu minęło od ostatniego, tak dużego i odbijającego się echem w całym świecie esportu skandalu. Cała akcja wydarzyła się szybciej niż w niejednym filmie. I wszystko wskazuje na to, że jak najbardziej słusznie! Najlepsza europejska liga League of Legends, LEC zerwało współpracę z NEOM. Czym jest? Kto za nim stoi? I dlaczego wzbudziło aż tak duże kontrowersje?

Krótki zarys dla tych, którzy chcieliby szybko zrozumieć do czego doszło w ciągu ostatnich godzin i co konkretnie zostało wywołane przez LEC. W sieci wybuchł gigantyczny skandal i kryzys wizerunkowy wokół najlepszych europejskich rozgrywek League of Legends. Wszystko miało związek z ogłoszeniem współpracy z NEOM, miastem przyszłości w Arabii Saudyjskiej. Koszt wybudowania? 500 miliardów dolarów. Cel? Przyciągnięcie turystów i inwestorów. Kto wie, być może za paręnaście lat bliskowschodnia Dolina Krzemowa? Ambicje są gigantyczne. Wszak, za sprawą stoi książę i następca tronu z tego kraju, Mohammed bin Salman bin Abdulaziz al-Saud.

Wiele osób, które nawet nie interesują się polityką powinny jednak dość szybko połączyć kilka wątków. Arabia Saudyjska to jeden z krajów, w którym łamane są prawa człowieka czy prawa wolnych mediów. Prześladowania osób LGBT i kontrowersyjne prawa czy wyroki? To tylko początek! Sam arabski książę jest podejrzewany o czyn znacznie poważniejszy – zlecenie morderstwa dziennikarza. Nic więc dziwnego, że po skandalu, który wybuchł w Wielkiej Brytanii, jego próba wykupienia klubu Premier League, Newcastle United spaliły na panewce.

Zobacz także: VALORANT: Killjoy dwunastą agentką w grze! Jakie ma umiejętności? – esport

Cała społeczność Ligi Legend momentalnie skrytykowała te działania. I nie chodzi tylko o graczy, ale także osoby, które współpracują z jedną z oficjalnych lig Riot Games. Decyzja mogła być tylko jedna. LEC zdecydowało się wycofać ze współpracy, próbując ratować swój wizerunek.

– Pozostajemy niezłomnie oddani wszystkim zawodnikom i kibicom na całym świecie, także tym mieszkającym na Bliskim Wschodzie i w Arabii Saudyjskiej. Jednak po głębszym zastanowieniu się, LEC w trybie natychmiastowym kończy współpracę z NEOM – czytamy we fragmencie opublikowanego oświadczenia.

Choć niesmak pozostał, to LEC najprawdopodobniej uratowało sporo z, i tak mocno nadszarpniętego, wizerunku. Pytanie, czy ten sam kierunek zdecyduje się obrać BLAST Premier. Organizator rozgrywek CS:GO ogłosił współpracę nieco wcześniej i uniknął w pierwszej chwili aż tak dużej fali krytyki. Co więcej, współpraca ma być znacząco rozszerzana. Placówki edukacyjne, nowa mapa do CS:GO czy pomo przy budowie esportowej akademii w NEOM. Pomysłów nie brakuje! Pytanie, czy ktoś zadał sobie pytanie, jakim kosztem…

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem