Wielki powrót Zlatana Ibrahimovicia! Ma znów zagrać w Serie A

Zlatan Ibrahimović, jak sam przekonuje przy każdej możliwej okazji, ucząc gry w piłkę Amerykanów jest niczym Ferrari wśród Fiatów. Jego przygoda z Major League Soccer niebawem jednak dobiegnie końca. Szwed wyraził chęć powrotu do Europy. Niewykluczone, że trafi znów dla ligi włoskiej. O propozycji złożonej "Ibrze" otwarcie mówi między innymi prezydent Napoli.

Ibrahimović wydaje się być znudzony występami za Oceanem, choć akurat z obrońcami drużyn rywali bawi się tam w najlepsze. W bieżącym sezonie jest drugim najlepszym strzelcem rozgrywek – z trzydziestoma golami na koncie. Carlos Vela ma o cztery trafienia więcej od niego, ale w żadnym wypadku nie przeszkadza to Zlatanowi w uważaniu się za największego eksperta od futbolu, jakiego widziała ta liga. „Vela lepszy ode mnie? No dobrze, tylko, że to jest szczyt jego kariery. Gdzie był wcześniej? Ja w Milanie, Interze, Barcelonie, PSG albo Manchesterze United” – odpowiada zawadiacko Ibra.

Prezydent Napoli zaprasza Zlatana Ibrahimovicia do składu…

W ostatnich wypowiedziach Zlatan mocno daje do zrozumienia, że chętnie spróbowałby raz jeszcze swoich sił w Europie. Liga włoska wydaje się ku temu idealna. Zna ją na wylot, a przy tym wyjątkowo łaskawie – to fakt, nie opinia – obchodzi się z wiekowymi snajperami. Nic dziwnego, że w temacie potencjalnego transferu zaczyna się spory ruch.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

We włoskiej prasie pojawiły się już informacje jakoby „Ibrę” kusiła… Bolonia, ale wydaje się, że Szwed nie po to wracałby do topowej europejskiej ligi, by znów się poruszać wśród Fiatów. Oczywiście, według jego własnej narracji. Dużo bardziej skrojonym na miarę pomysłem mógłby być transfer do Napoli – czego wyraźnym zwolennikiem jest prezydent klubu.

Aurelio De Laurentiis, który słynie z wywiadów w stylu „kawa na ławę”, potwierdził, że złożył piłkarzowi propozycję transferu.

Prezydent Napoli o znajomości z Ibrahimoviciem:

Jesteśmy przyjaciółmi. Poznałem go w Los Angeles, ponieważ mieszkaliśmy w tym samym hotelu. Zaprosiłem go na kolację z żoną i dziećmi. Spędziliśmy wspaniały wieczór. Czy zobaczymy go w barwach Napoli? To zależy tylko od niego

Nie jest to informacja obojętna w kontekście przyszłości Arkadiusza Milika, który wciąż nie wynegocjował z klubem z Neapolu nowego kontraktu. Propozycje przedłużenia umowy otrzymali wprawdzie już dwaj inny napastnicy: Dries Mertens i Fernando Llorente, ale ich sytuacja nie wydaje się być różowa. De Laurentiis na łamach włoskich mediów wytyka ich zaawansowany wiek i wysokie kontrakty, a także przyznaje, że nie będzie im stawiał na drodze, jeśli zdecydują się odejść.

W najbliższych miesiącach w Neapolu może się więc bardzo wiele wydarzyć. Duet w ataku Ibrahimović – Milik? Kto by tego nie chciał zobaczyć…

 

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem