Wielki gest Jakuba Błaszczykowskiego. Pomoże w walce z koronawirusem!

Jakub Błaszczykowski znów pokazał klasę. Tym razem wraz ze swoją fundacją wspomoże walkę z epidemią koronawirusa, która coraz bardziej dotyka nasz kraj. Na ten cel przekazał 400 tysięcy złotych!

Genialny piłkarz, który nie zawodził ani w Borussii Dortmund, ani w reprezentacji Polski, nierzadko ciągnąć wózek z orłem w koronie w pojedynkę? Który zawsze wspinał się na wyżyny zakładając biało-czerwoną koszulkę? Oczywiście, ale przede wszystkim Jakub Błaszczykowski to fantastyczny człowiek, godny naśladowania pod każdym względem. Cichy, skromny, pracowity i przede wszystkim – pomagający innym.

Pokazał to ponownie – tym razem przeznaczając niemal pół miliona na walkę z epidemią koronawirusa.

– Szanowni Państwo, walka z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ na życie nas wszystkich. Przed nami jeden z najważniejszych sprawdzianów z empatii oraz odpowiedzialności. Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest postanawiają przeznaczyć na walkę z pandemią koronawirusa kwotę w wysokości 400 000 złotych – potwierdziła na oficjalnym profilu na Facebooku fundacja kapitana Wisły Kraków.

– W obliczu tak poważnego zagrożenia jakim jest koronawirus, na nas wszystkich spoczywa teraz ogromna odpowiedzialność. Nie tylko za zdrowie samych zawodników i członków sztabów ale także, a może nawet przede wszystkim, za ich rodziny i inne osoby z najbliższego otoczenia – pisał w niedawnym apelu do władz polskiej piłki o powstrzymanie rozgrywania meczów. Teraz do słów po raz kolejny dołożył szlachetne czyny.

Trudno się dziwić zachwytom, z jakimi spotkał się ten gest Błaszczykowskiego.

– Nie uważam się za osobę dobrą i w ogóle. To, że spotykam się z wieloma wyrazami sympatii od ludzi to jest bardzo miłe. Nie wiem też, czy to tylko i wyłącznie spowodowane moją postawą na boisku, ale wychodzę z takiego założenia, że po prostu… Fajnie być sobą. Nic się nie zmieniło w tym, co robię przez ostatnie lata – mówił natomiast w wywiadzie z naszym portalem, który możecie przeczytać klikając w poniższy link:

TYLKO U NAS! Jakub Błaszczykowski odpowiada twórcom memów i na propozycję… walki w KSW

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem