Wielka bitwa chuliganów Cracovii w Bratysławie. Znów nie umiemy się zachować…

W środowy wieczór w centrum Bratysławy doszło do wielkiej bijatyki pseudokibiców. Według lokalnej policji, było to przypadkowe spotkanie chuliganów z Polski oraz Bułgarii, w wyniku którego zatrzymano 94 osoby. „Część ulicy jest zdemolowana. Kilka osób zostało rannych” - relacjonuje portalowi pravda.sk świadek zdarzenia.

Jak podaje policja, w awanturze – w doniesieniach prasowych nazwanej wręcz masową bitwą, trwającą około dziesięciu minut – mieli brać udział kibice Cracovii wybierający się na mecz do Dunajskiej Stredy, wraz z nimi chuligani Ajaxu Amsterdam, a naprzeciw pseudokibice Levskiego Sofia, szykujący się do meczu z Ruzomberokiem. Jak wynika z materiałów foto i wideo, ogródki piwne w części starówki, w której doszło do starcia, zostały całkowicie zdewastowane.

Po drugiej stronie płacz, że Cracovia i Ajax z nożami, i było ich trzy razy więcej (…) Starcie na wszystko, co pod ręką. Biała broń, gaz, pirotechnika. Kilka osób oberwało ciężkimi przedmiotami po głowie. Typowe uliczne mordobicie w półdystansie z wykorzystaniem infrastruktury barowej – czytamy w relacji na jednym z for kibicowskich.

Słowackie służby były ponoć przygotowane na ewentualne akty zakłócenia porządku przez polskich kibiców, jednak niekoniecznie na przypadkowe spotkanie z chuliganami z Bułgarii. Do akcji miało wkroczyć około 100 funkcjonariuszy, żeby jak najszybciej przywrócić porządek. Sytuację udało się opanować, jednak nie uniknięto konfrontacji. W efekcie, niesmak pozostał, a zniszczenia są spore.

Burmistrz Bratysławy nazwał zamieszki rażącym brakiem szacunku do miasta. „Nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy łączą sport, rozrywkę i relaks z przemocą i niszczeniem wszystkiego, co im przeszkadza. Nigdy” – powiedział.

https://twitter.com/babkasylvia/status/1149178028389539841?s=21

Tak jak niemal co roku, polskie drużyny przysparzają nam rozczarowań w europejskich pucharach, tak niemal co roku – tylko w wydaniu kibiców innej drużyny – musimy najeść się wstydu, za grupy, które kibicowanie rozumieją na swój bardzo specyficzny sposób.

Już wiemy, że edycja 2019/2020 nie będzie pod tym względem wyjątkiem. A szkoda.

Bonus do 1500PLN na start
Lv bet zakłady bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez ministra finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem.