Widzewski Raport #2: Najważniejszy pierwszy krok

Przy al. Piłsudskiego 138 wszystko wydaje się być uporządkowane, poukładane, jakby czekało tylko na pierwszy gwizdek w nowym sezonie. Sezonie, który ma dać upragniony awans do drugiej ligi. Kadra gotowa, bezpieczeństwo finansowe zagwarantowane, niemal wszystkie miejsca na nowym stadionie zamienione w karnety – pozostaje tylko wygrywać. Tylko i aż. Pierwszym rywalem w zbliżających się wielkimi

Przy al. Piłsudskiego 138 wszystko wydaje się być uporządkowane, poukładane, jakby czekało tylko na pierwszy gwizdek w nowym sezonie. Sezonie, który ma dać upragniony awans do drugiej ligi. Kadra gotowa, bezpieczeństwo finansowe zagwarantowane, niemal wszystkie miejsca na nowym stadionie zamienione w karnety – pozostaje tylko wygrywać. Tylko i aż.

Pierwszym rywalem w zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach będzie Victoria Sulejówek. Sobotni mecz inaugurujący sezon 2017/2018 będzie w Sulejówku świętem samym w sobie, ale i także częścią obchodów 60-lecia klubu. Sztuczne oświetlenie, przy którym nowy sezon rozpoczną piłkarze Przemysława Cecherza, tylko doda prestiżu pierwszej kolejce.

Do Sulejówka czerwono-biało-czerwoni jadą w dobrych nastrojach, ale mogły być one dużo lepsze. Względny spokój i zadowolenie zmącił w doliczonym czasie gry piękny gol Aleksandra Tomaszewskiego z toruńskiej Elany, z którą Widzew zremisował 2:2. Była to próba generalna przed startem ligi. Choć gra łodzian w pierwszej części gry mogła się podobać, a piłkarze Cecherza powinni prowadzić zdecydowanie wyżej, niż tylko 2:0, dekoncentracja w końcówce spotkania skutkowała tym, że zwycięzcy w Grodzie Kopernika nie poznaliśmy.
*
Widzew ten ostatni przedsezonowy sprawdzian okupił dwoma kontuzjami. Pierwszą z nich, Marcina Kozłowskiego, kibice łódzkiego klubu mogą już zapomnieć. ”Cinek” co prawda opuścił przedwcześnie boisko w Toruniu, a jego miejsce zajął dobrze dysponowany Kamil Tlaga, to jednak uraz nie okazał się na tyle poważny, by uniemożliwić wychowankowi Widzewa wyjście w pierwszym składzie na zbliżający się start ligi.

Gorzej wygląda sytuacja z Damianem Kostkowskim, byłym obrońcom Finishparkietu Nowe Miasto Lubawskie, który w towarzyskich meczach tego lata dał się poznać kibicom z bardzo dobrej strony nie tylko pod własną bramką, ale także pod bramką rywala. Gol z Polonią Warszawa, gol z Ruchem Chorzów, a teraz asysta przy trafieniu Michała Millera w parze z dobrą dyspozycją w obronie spowodowały, że Kostkowski był poważnym kandydatem do wyjściowego składu.

W meczu z Elaną defensor naderwał jednak więzadła krzyżowe, co spowodowało nie tylko jego zejście z boiska w Toruniu, ale także spodziewaną miesięczną przerwę w grze. Wszystko wskazuje na to, że w miejsce Kostkowskiego do składu wskoczy sprowadzony z drugoligowej Siarki Tarnobrzeg Radosław Sylwestrzak, brat grającego w Wiśle Płock Kamila.
*
Działacze Widzewa nie próżnują w tym letnim okienku transferowym. Drużynę w minionym tygodniu opuścił Patryk Baran, a w jego miejsce zakontraktowano innego młodzieżowego lewego obrońcę, Marcina Pigiela, który o miejsce w składzie rywalizował będzie z Bartłomiejem Rakowskim. Pigiel trafił na al. Piłsudskiego z Jagiellonii Białystok.

– Bardzo się cieszę, że moje testy w Widzewie przebiegły bez problemu i w miarę szybko udało się pozamykać sprawę wypożyczenia. Sprawy formalne poszły gładko, teraz czas na jeszcze cięższą pracę i przekonanie sztabu szkoleniowego, że jestem gotowy grać od pierwszej minuty – powiedział defensor oficjalnej stronie klubu tuż po podpisaniu kontraktu.
*
Starcie dwóch nowych trenerów w Widzewie oglądaliśmy w czasie, kiedy pierwsza drużyna łódzkiego klubu rywalizowała w Toruniu z Elaną. Mowa o Zbigniewie Wyciszkiewiczu i Radosławie Wasiaku, którzy objęli przed tym sezonem kolejno drużynę rezerw oraz juniorów starszych. Ten pierwszy jest dwukrotnym mistrzem Polski z RTS oraz trzykrotnym reprezentantem kraju, zaś ten drugi w ubiegłym sezonie awansował z juniorami młodszymi na centralny szczebel rozgrywek rocznika 2000. Prowadzone przez tych panów drużyny mają być bezpośrednim zapleczem ekipy Przemysława Cecherza, której głównym zadaniem w nadchodzących rozgrywkach będzie awans do drugiej ligi.

Bartłomiej Stańdo
Biuro Prasowe RTS Widzew Łódź

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem