Widzewski Raport #10: Powroty na stare śmieci

Widzewiacy w niedzielne przedpołudnie zmierzą się ze zwycięzcą ubiegłorocznych rozgrywek trzeciej ligi. Dla dwóch z nich będzie to sentymentalny powrót – Damian Kostkowski i Michał Miller reprezentowali barwy Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie jeszcze kilka miesięcy temu. Dzięki dobrej postawie tej dwójki piłkarze ówczesnego trenera Sławomira Majaka zdołali wygrać ligę. To jednak nie jedyny powrót

Widzewiacy w niedzielne przedpołudnie zmierzą się ze zwycięzcą ubiegłorocznych rozgrywek trzeciej ligi. Dla dwóch z nich będzie to sentymentalny powrót – Damian Kostkowski i Michał Miller reprezentowali barwy Finishparkietu Drwęca Nowe Miasto Lubawskie jeszcze kilka miesięcy temu. Dzięki dobrej postawie tej dwójki piłkarze ówczesnego trenera Sławomira Majaka zdołali wygrać ligę. To jednak nie jedyny powrót na stare śmieci w kontekście łódzkiego Widzewa.

Do Łodzi oficjalnie wraca bowiem Tomasz Łapiński. Legendarny obrońca Widzewa będzie doradcą zarządu do spraw sportowych. W Widzewie występował w latach 1987-1999 i rozegrał w nim ponad trzysta spotkań. Jest rekordzistą pod względem liczby występów w czerwono-biało-czerwonych barwach. W klubie z alei Piłsudskiego dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju, raz po superpuchar. Występował również z Widzewem w Lidze Mistrzów. Jako zawodnik grał również w reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zanotował 36 spotkań, jest też wicemistrzem olimpijskim z Barcelony. Karierę zawodniczą zakończył w 2005 roku. Do Łodzi trafił z Sokoła Aleksandrów Łódzki, gdzie pełnił rolę dyrektora sportowego.

Ze swoich obowiązków wywiązywał się należycie, bowiem to właśnie Sokół jest liderem pierwszej grupy III ligi. Widzew traci do prowadzących w tabeli piłkarzy Piotra Kupki dwa oczka, bowiem zanotował niespodziewany remis z Ursusem Warszawa na własnym boisku. To pierwsza strata punktów na własnym terenie w tej rundzie. Od momentu przejęcia zespołu przez Franciszka Smudę drużyna kompletowała same zwycięstwa przy alei Piłsudskiego 138. Łodzianie stracili także pierwszego gola w tym sezonie na swoim stadionie. We wszystkich poprzednich meczach rozgranych w Sercu Łodzi w tej rundzie Patryk Wolański do tej pory notował czyste konta.

*
Przed spotkaniem wybrano najlepszego zawodnika sierpnia. Zwycięzcą organizowanego przez portal WidzewToMy.Net plebiscytu został sprowadzony latem z Nowego Miasta Lubawskiego napastnik Michał Miller. W spotkaniu z Ursusem wystąpić nie mógł, bowiem z gry wykluczyła go kontuzja. Na spotkanie z Finishparkietem wróci jednak potrójnie zmotywowany i głodny gry, bowiem oprócz powrotu po urazie i zwycięstwie w plebiscycie, Michałowi w piątek urodziło się drugie dziecko.
*
W środku tygodnia w łódzkiej telewizji Toya gośćmi programu byli Franciszek Smuda i prezes łódzkiego klubu, Przemysław Klementowski. Dyskutowano między innymi o wzmocnieniach, które miałyby zimą pomóc drużynie w walce o awans do drugiej ligi. – Z tymi chłopakami można dać sobie do grudnia radę, ale później musimy dokonać selekcji i uzupełnić kadrę – stwierdził były selekcjoner. – Zarząd ma pełne zaufanie do trenera. Jeśli trener mówi, że chce wzmocnić zespół np. czterema piłkarzami, jesteśmy za. Wiem, jakich trener szuka zawodników – to młodzi gracze, perspektywiczni. Uważamy, że trener Smuda wie, co robi. Cały czas tych piłkarzy obserwujemy i jeśli się sprawdzą, będziemy myśleć o ich pozyskaniu zimą – dodał Klementowski.

*
Występ Michała Millera to nie jedyna zmiana, jaka może nastąpić w porównaniu do ostatniego meczu ligowego. Choć ex-snajper Finishparkietu znalazł się w kadrze meczowej, kibice nie mogli zobaczyć go na boisku. Podobnie jak Mateusza Ostaszewskiego, który wraca do „osiemnastki” po zmaganiach z urazem. Młody, kreatywny pomocnik, który zaznaczył swoją obecność w tym sezonie m.in. bramką w meczu z MKS-em Ełk, zastąpił na liście powołanych Kacpra Falona. Początek spotkania w Nowym Mieście Lubawskim w niedzielę o godzinie 11.

Bartłomiej Stańdo
Biuro Prasowe Widzew Łódź

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem