Widzewski Raport #1: Nowy właściciel, starzy-dobrzy kibice

W Widzewie nastała nowa era. Właścicielem klubu został Murapol, czyli doskonale znana kibicom w Polsce firma deweloperska, która poprzednio miała część udziałów w Podbeskidziu Bielsko Biała. Tym razem prezes Murapolu, a prywatnie kibic łódzkiego klubu Michał Sapota postanowił znacznie zwiększyć poziom decyzyjności, bowiem deweloperski potentat pozyskał aż 79 procent udziałów (w Podbeskidziu tych udziałów było

W Widzewie nastała nowa era. Właścicielem klubu został Murapol, czyli doskonale znana kibicom w Polsce firma deweloperska, która poprzednio miała część udziałów w Podbeskidziu Bielsko Biała. Tym razem prezes Murapolu, a prywatnie kibic łódzkiego klubu Michał Sapota postanowił znacznie zwiększyć poziom decyzyjności, bowiem deweloperski potentat pozyskał aż 79 procent udziałów (w Podbeskidziu tych udziałów było cztery razy mniej).

Umowa została zawarta na pięć lat, natomiast należy to traktować jako minimum, które my zakładamy ze swojej strony. Mamy nadzieję, że współpraca z Widzewem będzie o wiele dłuższa i na znacznie większe kwoty, niż ta umowa przewiduje. Celem nadrzędnym dla nas jest awans rok po roku – aż do Ekstraklasy. Taki klub, jak Widzew, powinien walczyć o mistrzostwo Polski. Rzeczywistość, oczywiście, będzie to weryfikować, ale chcemy znaleźć się jak najszybciej w najwyższej klasie rozgrywkowej – powiedział Sapota na zwołanej w poniedziałek konferencji.

Murapol w czerwono-biało-czerwonych w ciągu pięciu lat ma zainwestować minimum 14.5 miliona złotych. Minimum, bowiem włodarze firmy deweloperskiej zapowiadają znacznie większe kwoty zainwestowane w czterokrotnego mistrza Polski. Prezesem nadal pozostanie jednak Przemysław Klementowski ze Stowarzyszenia RTS Widzew Łódź.
*
Kibice łódzkiego Widzewa znów pokazali swoją siłę oraz to, że moda na klub z al. Piłsudskiego to nie jest trend jednego sezonu bądź nowego stadionu. Rekord sprzedaży karnetów, który w ubiegłej rundzie pobiła „Czerwona Armia”, jest zagrożony. Licznik sprzedanych abonamentów dobił do 15 tysięcy, a pobicie wyniku sprzed wiosny (15.310) jest tylko kwestią czasu.


*
Powodów do radości nie brakuje również w drużynie Przemysława Cecherza, która przed nowym sezonem ma postawiony jasny cel: awans do drugiej ligi. Pomóc w tym mają transfery. Do Łodzi zawitali znany kibicom Ekstraklasy Aleksander Kwiek, dobrze prezentujący się na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej Bartłomiej Niedziela, a gole dla Widzewa strzelać mają najskuteczniejsze strzelby ubiegłego sezonu III ligi, czyli król strzelców Daniel Świderski oraz napastnik zwycięzcy rozgrywek, Michał Miller.
*
Dobre wiadomości przekładają się również na grę widzewiaków w sparingach. Nie zawsze łodzianie schodzili z boiska z tarczą, ale prawie zawsze pozostawiali po sobie dobre wrażenie. Najlepsze po towarzyskim i przyjacielskim starciu z Ruchem Chorzów, w którym piłkarze Cecherza pewnie pokonali spadkowicza Ekstraklasy 2:0. W takim samym stosunku pokonana została również Polonia Warszawa, a ostatnio okazali się lepsi od Sokoła Aleksandrów Łódzki (1:0). Sprawdzianem generalnym będzie sobotni sparing w Toruniu z miejscową Elaną, zaś rozgrywki ligowe widzewiacy rozpoczną 5 sierpnia meczem wyjazdowym z Victorią Sulejówek.

 

 

Czy Widzew Łódź awansuje w tym sezonie do II ligi? LV BET już przyjmuje na to zakłady. Pełna oferta TUTAJ.

Bartłomiej Stańdo
Biuro Prasowe Widzewa Łódź

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem