Widzew na ostatniej prostej przygotowań do sezonu

Do startu sezonu 2017/2018 w III lidze łódzko-mazowieckiej pozostał już tylko nieco ponad tydzień. W najbliższą sobotę faworyt tych rozgrywek, Widzew Łódź w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem zmagań o punkty zagra sparing z Elaną Toruń. Do tego spotkania zespół Widzewa przygotowuje się w Gutowie Małym. Trener Przemysław Cecherz zarówno przed tym spotkaniem, jak i przed

Do startu sezonu 2017/2018 w III lidze łódzko-mazowieckiej pozostał już tylko nieco ponad tydzień. W najbliższą sobotę faworyt tych rozgrywek, Widzew Łódź w ostatnim sparingu przed rozpoczęciem zmagań o punkty zagra sparing z Elaną Toruń.

Do tego spotkania zespół Widzewa przygotowuje się w Gutowie Małym. Trener Przemysław Cecherz zarówno przed tym spotkaniem, jak i przed ligową inauguracją cierpi na…kłopoty bogactwa. Mecz w Toruniu ma być próbą generalną przed wyjazdowym starciem z Victorią Sulejówek w 1. kolejce nowego sezonu.

– Cały czas mam ból głowy ze względu na naszą szeroką, ale jednocześnie bardzo wyrównaną kadrę. W kontekście składu mam więc w głowie znaki zapytania. Są to jednak pozytywne rozważania, ponieważ wyboru muszę dokonać między zawodnikiem dobrym a dobrym. Mam jednak nadzieję, że te ostatnie wątpliwości rozwieją się podczas sparingu w Toruniu – przyznaje szkoleniowiec ekipy czterokrotnych mistrzów Polski.

Trener Widzewa ma już w głowie zarys podstawowego składu, który przystąpi do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, wątpliwości ma jedynie przy poszczególnych pozycjach na boisku.

– W sparingu z Elaną w pierwszej jedenastce wyjdzie skład, który będzie zbliżony do tego, którym będziemy chcieli rozpocząć ligę. Oczywiście czasem dzieją się rzeczy, które są poza nami, takie jak kontuzje, ale tym kluczem będę się kierował delegując jedenastkę na sobotni sparing – podkreśla.

We wtorek w klubie doszło także do zmiany trenera rezerw. W nadchodzącym sezonie drugą ekipę Widzewa w lidze okręgowej poprowadzi ceniony w Łodzi Zbigniew Wyciszkiewicz. Zadaniem byłego pomocnika, który z boiska pamięta czasy świetności klubu, będzie ogrywanie zdolnych wychowanków klubu. Szkoleniowiec podczas spotkań ligowych będzie miał także do dyspozycji piłkarzy nie mieszczących się w kadrze pierwszej drużyny.

– Jestem pewien, że Zbigniew Wyciszkiewicz będzie autorytetem dla tych chłopaków. To w końcu utytułowany Widzewiak, dwukrotny mistrz Polski z naszym klubem. Od jakiegoś czasu pracował z młodzieżą, ale jego doświadczenie w pracy trenerskiej jest znacznie bogatsze. Poza tym ma licencję PZPN A, więc umiejętności na pewno mu nie zabraknie. Mam nadzieję, że prowadzony przez niego zespół będzie idealnym miejscem, w którym młodzi zawodnicy będą spotykać się z piłkarzami z szerokiej kadry pierwszego zespołu i oswajać się z tą dorosłą piłką – zaznacza dyrektor sportowy Widzewa, Andrzej Kretek.

Jak widać, przed sezonem wszystkie kwestie sportowo-szkoleniowe w łódzkim klubie są już dopięte na ostatni guzik. Piłkarzom Widzewa pozostaje już tylko skoncentrować się na treningach, meczach oraz celu, jaki przyświeca zespołowi – walce o awans na szczebel centralny.

Przy okazji warto przypomnieć, że rekord w ilości sprzedanych karnetów na nadchodzący sezon „pęknie” lada chwila. Do granicy osiągniętej w poprzednich rozgrywkach (15 310) pozostało już niespełna 200!!!

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem