Widzew gra o status quo na starcie ligi #ŁączyNasObstawianie

Piłkarze Enkeleida Dobiego po trzech przegranych meczach wygrali dwa razy z rzędu na starcie 1. Ligi. Czy przegrane derby Łodzi okażą się momentem przełomowym dla Widzewa na zapleczu Ekstraklasy, po którym serię porażek zastąpi przynajmniej taka sama seria zwycięstw?

Gdy po inauguracyjnej porażce z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza przyszło wysokie, pewne i przekonywujące zwycięstwo z GKS Jastrzębie, fani Zagłębia Sosnowiec mogli z optymizmem patrzeć w przyszłość. Bruk-Bet to przecież jeden z faworytów do awansu, który potwierdził swoje aspiracje wygrywając trzy następne spotkania, a piłkarze z Sosnowca przegrali go minimalnie. Niewielu wtedy spodziewało się, że Zagłębie zacznie seryjnie przegrywać. Odra Opole 0:1, ŁKS Łódź 1:2, Stomil Olsztyn 0:1. Piłkarze Krzysztofa Dębka przyjeżdżają do Łodzi z trzema porażkami z rzędu i nie są faworytem w starciu z zespołem, który zdaje się powoli rozpędzać.

Widzew wygra z Zagłębiem Sosnowiec – kurs LV BET: 1.96

W Łodzi nastroje są odwrotne: po bardzo słabym starcie przyszła mała, choć szalenie istotna dawka nadziei i optymizmu. Takową przyniosły ostatnie dwa zwycięstwa: ze Stomilem Olsztyn i GKS Jastrzębie u siebie, choć ten drugi mecz – tylko w teorii, na papierze – był traktowany jako wyjazd. W pierwszym z nich błysnął Merveille Fundambu, strzelając gola przewrotką i niejednokrotnie imponując dryblingami czy niekonwencjonalnymi podaniami.

Na niego z pewnością będą liczyć zarówno ci, którzy dobrze życzą Widzewowi, jak i gracze stawiający na liczbę bramek. Te mogą być wykreowane właśnie przez pomocnika z Demokratycznej Republiki Konga, który gra w zespole Enkeleida Dobiego jako podwieszony napastnik. Duet Fundambu-Robak nieco przygasł w piątkowym meczu z GKS, ale uwagę defensorów skupioną na tej dwójce dobrze wykorzystali Możdżeń, Mucha, Kosakiewicz czy Michalski. Zwłaszcza ten ostatni imponował tak, jak w czasach trzeciej bądź drugiej ligi.

Powyżej 2.5 gola w meczu – kurs LV BET: 1.74

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Nie zdziwimy się więc, jeśli serie obu klubów będą wciąż trwać, a przy tym zobaczymy mecz, w którym nie będzie brakować goli. Widzew się rozpędza, a drużyna Dobiego – jest coraz bardziej zgrana. Pewność siebie była tym czynnikiem, którego zdawało się wśród czerwono-biało-czerwonych brakować. Nic natomiast nie buduje jej tak, jak kolejne zwycięstwa. Czy we wtorkowym meczu z Zagłębiem doczekamy się odrobienia strat z początku sezonu, a po trzech porażkach – przyjdzie trzecie zwycięstwo?

Widzew znów zwycięski. Jak zagrali łodzianie?

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem