Wiadomo kto zastąpi Dariusza Szpakowskiego w nowej FIFA 2022!

Dariusz Szpakowski nie ma dobrej zawodowej passy. Po tym jak legendzie polskiego komentarza sportowego odebrano szansę sprawozdawania z finału Euro 2020, teraz okazuje się, że “Szpaka” nie usłyszymy też w kolejnej edycji gry FIFA.

Dariusz Szpakowski podkładał komentarz do kultowej gry piłkarskiej od 2005 roku. Początkowo w duecie z innym znakomitym komentatorem – Włodzimierzem Szaranowiczem, a następnie – po jego przejściu na zasłużoną emeryturę – z kolegą z TVP, Jackiem Laskowskim. Jak donosi popularny kanał “Kartomania na Youtube”, w edycji FIFA 2022 Szpakowskiego po raz pierwszy zabraknie. Nie precyzuje powodów takiego stanu rzeczy.

Nowym głosem gry FIFA ma być Tomasz Smokowski.

Czy doczekamy się nowej jakości komentarza? Nieoficjalnie wiadomo, że w kolejnej wersji gry, formułki wypowiadane przez polskiego komentatora nie będą się znacząco różnić od tych z minionych edycji. Głos Szpakowskiego zostanie jednak zastąpiony

W niedzielę finał Euro 2020 na Wembley, przypisany pierwotnie „Szpakowi” niespodziewanie skomentował duet Mateusz Borek – Kazimierz Węgrzyn. Dyrektor sportu w TVP Marek Szkolnikowski przyznał publicznie, że Dariuszowi Szpakowskiemu przyda się odpoczynek i spokój, choć jednocześnie zapewnił, że legendarny sprawozdawca wróci za mikrofon Telewizji Polskiej. Ładnie podsumował go też sam Mateusz Borek, który żegnając się z telewidzami po meczu finałowym, mówił:

Dziękujemy, kłaniamy się z Wembley, kłaniamy się wszystkim kibicom, wszystkim Polakom, a w szczególności biało-czerwonej legendzie mikrofonu, Darkowi Szpakowskiemu”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem