Wiadomo, kiedy Matty Cash będzie mógł zagrać w polskiej kadrze!

Wahadłowy Aston Villi Birmingham Matty Cash coraz bliżej możliwości występów z orzełkiem na piersi. Jak informuje Piotr Koźmiński z serwisu Sportowe Fakty WP, Anglik jest o krok od otrzymania polskiego paszportu. W marcu mógłby zagrać już w polskiej kadrze.

Sytuacja jest jasna. O tym, że Matty Cash chciałby reprezentować barwy biało – czerwone usłyszeliśmy już podczas ekskluzywnego wywiadu z piłkarzem na antenie Canal+. Zawodnik Aston Villi złożył stosowne dokumenty w konsulacie w Londynie. Jak ustaliły Sportowe Fakty Wp.pl, dokumentacja została bez żadnych zastrzeżeń przesłana do Warszawy. Jest kompletna i nie wymaga poprawek. To oznacza, że Matty Cash wiarygodnie potwierdził, że jego przodkowie byli Polakami, dzięki czemu wojewoda mazowiecki będzie mógł bez dodatkowych procedur wydać mu polski paszport.

Jeśli reprezentacja Polski wywalczy prawo występu w barażach o mundial w Katarze, Matty Cash w marcu z całą pewnością będzie do dyspozycji selekcjonera Paulo Sousy.

Portugalczyk póki co nie chce komentować kwestii przydatności Casha do kadry. Ucieka od odpowiedzi, powtarzając, że liczą się dla niego zawodnicy, którzy tu i teraz są dostępni dla reprezentacji. Otworzył mu jednak furtkę, mówiąc, że „kiedy otrzyma paszport, zajmie się tym tematem”.

Znakiem zapytania pozostaje, kto będzie selekcjonerem, jakie będzie mieć podejście i o co będzie walczyć nasz zespół w momencie, w którym Matty Cash zostanie uprawniony do gry. Pod tym kątem jego przyszłość w reprezentacji Polski wciąż jest mocno niepewna.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem