Wiadomo, ile płacą piłkarze Realu za spóźnienie czy używanie telefonu. Wyciekły kwoty kar

Do ciekawych informacji dotarli dziennikarze w programie "Deportes Cuatro", w którym ujawniono taryfikator kar dla piłkarzy Realu Madryt za złamanie regulaminu. 

Wiadomo, że nawet w największych klubach piłkarskich świata –  naszpikowanych profesjonalistami i ludźmi świadomymi tego, gdzie i po co trenują – potrzebna jest dyscyplina, która będzie trzymać w ryzach drużynę pełną gwiazd oraz indywidualności. Nie inaczej jest w Realu Madryt, którego „kodeks karny” opublikowano w jednym z hiszpańskich programów.

Jednych te kwoty śmieszą, gdy porównają je z zarobkami piłkarzy Realu, jeszcze innych dziwią lub szokują.

Gareth Bale zarabia 32 miliony euro brutto, do którego doliczyć trzeba około miliona euro premii oraz ponad siedmiu milionów euro z tytułów porozumień sponsorskich. Jakie kary za niesubordynację musi płacić taki piłkarz, którzy inkasuje rocznie około 40 milionów euro, czyli 3,3 miliona miesięcznie i 111 tysięcy dziennie?

Spóźnienie na trening: od 250 euro do tysiąca euro.
Opuszczenie treningu: 3 tysiące euro.
Korzystanie z telefonu podczas wizyty u fizjoterapeuty: 250 euro.
Nadwaga: 250 euro, w przypadku braku zrzucenia kilogramów ta kwota może wzrosnąć.
Udzielenie wywiadu bez zgody klubu: tysiąc euro.

ceballos

250 euro kary dla gościa, który dziennie zarabia 111 000 euro to kropla w morzu. 0,2% jego dziennych zarobków. Jak to porównać? To wydatek tego samego rzędu, co dla zarabiającego 2500 złotych miesięcznie Polaka kupno… zapałek za 15 groszy.

BONUS 1000PLN + 500PLN
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem

Cóż, po takiej karze Bale i spółka niekoniecznie muszą rozglądać się za pożyczką u bocianów czy innych firm parabankowych, żona raczej nie zamieni wykwintnych śniadań na podgrzewane w wodzie parówki, a syn za nową FIFĄ nie będzie musiał płakać tydzień czasu.

Trzeba sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, czy jakakolwiek kwota – która byłaby do przyjęcia i podpisania przez piłkarzy – zabolałaby ich finansowo? Raczej chodzi o sam fakt, symbolikę, a największe kary dla zawodników wynikają raczej z gałęzi sportowej. Odsunięcie od składu, wystawienie na listę transferową, koniec wielkiej przygody na Santiago Bernabeu – to zdecydowanie więcej „waży”, aniżeli dziesięć tysięcy euro zamiast „tysiaka”.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem