Wiadomo, co planuje UEFA! Ważne decyzje ws. Euro 2020 i dokończenia Ligi Mistrzów!

Na najbliższy wtorek UEFA zapowiedziała telekonferencję z przedstawicielami federacji krajowych. Mają podczas niej zapaść kluczowe decyzje dotyczące przyszłości rozgrywek krajowych, europejskich pucharów i Euro 2020. O tym, czego możemy się jutro spodziewać, mówili w niedzielę w programie Liga+Extra Maciej Sawicki i Marcin Animucki.

Prawa ręka Zbigniewa Bońka, członka Komitetu Wykonawczego UEFA, oraz prezes Ekstraklasy to z całą pewnością osoby, o których można powiedzieć, że wiedzą, co w trawie piszczy i jakie są scenariusze wydarzeń. W programie emitowanym przez Canal+ przyznali, że wedle ich wiedzy we wtorek zapadnie wiele konkretnych decyzji. Słowem: UEFA nie zbiera się po to, by dyskutować i opracowywać dopiero scenariusze robocze, ale wprowadzić już konkretne rozwiązania.

„EURO 2020 na 99% nie odbędzie się”

Maciej Sawicki jest przekonany, że mistrzostwa Europy nie odbędą się w planowanym terminie. UEFA w pierwszej kolejności skupi się na dokończeniu rozgrywek krajowych, europejskich pucharów i uporządkowaniu kalendarza klubowego na kolejne miesiące. Skasowanie Euro 2020 pozwoli grać w czerwcu, a 4 lipca planowo rozpocząć nowy sezon europucharów.

Sekretarz generalny PZPN w Lidze+Extra:

„Euro na 99 procent nie odbędzie się, dyskusja toczyć się będzie przede wszystkim o tym, jak dokończyć sezony krajowe”.

Ze słów Sawickiego można wnioskować, że federacje krajowego otrzymały wcześniej agendę wideokonferencji z UEFA i propozycje rozwiązań, jakie będą poddane pod dyskusje. Są wśród nich dwa bardzo istotne punkty.

Skrócona wersja Ligi Mistrzów i 18-zespołowa Ekstraklasa

Maciej Sawicki: „Są pomysły na to, żeby kolejne rundy Ligi Europy i Ligi Mistrzów zawęzić do rozgrywania jednego meczu, bez rewanżu. Wariant z finałami w formie Final Four także będzie dyskutowany”.

Marcin Animucki stwierdził, że w związku z planem przeniesienia mistrzostw Europy, większość lig przygotowuje się do dokończenia sezonu. Ekstraklasa zrobi to, gdy na powrót na boisko zezwoli Ministerstwo Zdrowia. Gdyby ligi nie udało się dokończyć, wówczas – jak mówił Animucki – czekałaby nas zapewne zmiana formatu Ekstraklasy, na 18-zespołowy.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem