Według oficjalnych danych waży 89 kilogramów. Wkradł się „drobny” błąd

Rozpoczęły się mistrzostwa świata w piłce ręcznej. "Gwiazdą" pierwszych dni turnieju został kołowy reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga - Thierry Mvumbi. Według oficjalnej strony MŚ w Egipcie zawodnik waży... 89 kilogramów!

Demokratyczna Republika Konga występuje na mistrzostwach świata w piłce ręcznej po raz pierwszy w historii. W swoim pierwszym spotkaniu Kongijczycy podejmowali reprezentację Argentyny. Wszystkie oczy w tym meczu skierowane były na potężnie zbudowanego kołowego DRK – Thierry’ego Mvumbiego. Co prawda jego zespół przegrał z Argentyną (22:28), jednak drużyna oraz jej „gwiazda” pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.

Zobacz również: Wielki transfer w NBA! James Harden dołączy do Brooklyn Nets!

Najciekawsze w całej sprawie jednak przed nami. Według oficjalnej strony MŚ w piłce ręcznej w Egipcie urodzony we Francji Mvumbi waży 89 kilogramów i mierzy 176 centymetrów wzrostu! Inne zdanie na ten temat mieli realizatorzy oficjalnej transmisji, którzy zawodnikowi Dreux AC Handball przypisali 110 kilogramów wagi i 192 centymetry wzrostu, jednak to nie prawdziwa waga kołowego.

Waga Mvumbiego waha się bowiem pomiędzy 130-140 kilogramami. Nie przeszkadza mu to jednak w bardzo skutecznej grze. W meczu z Argentyną przysporzył zawodnikom w biało-niebieskich koszulkach wielu problemów. Jego dorobek w tym meczu to 4 bramki zdobyte przy stuprocentowej skuteczności.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem