Ważne! To koniec Bartomeu w Barcelonie?

Josep Maria Bartomeu, po zatrzymaniu w klubie Leo Messiego, miał chwilę, żeby odetchnąć. Jak informowały media, wyjechał nawet na krótkie wakacje. Burza wraca jednak ze zdwojoną siłą. Przeciwnicy prezydenta FC Barcelony jeszcze dziś przedstawią podpisy potrzebne do głosowania nad wotum nieufności, które może w szybkim tempie zdmuchnąć Bartomeu z fotela prezesa zarządu.

Akcja „Firma La Mocio”, polegająca na zbieraniu podpisów pod wnioskiem, weszła w ostatnią fazę. Termin upływa w piątek, 18 września. Organizatorzy zbiórki już teraz informują jednak, że do wieczora dostarczą odpowiednią liczbę podpisów. Co dalej? Zweryfikuje je 5-osobowa komisja złożona z dwóch członków zarządu, dwóch socios oraz jednego delegata Katalońskiej Federacji Sportowej. Jeśli komisja zatwierdzi zebrane podpisy, w terminie maksymalnie trzech tygodni powinno zostać przeprowadzone głosowanie wśród socios. Temat na Twitterze bardzo dokładnie i sprawnie wykłada polski prawnik i socio – Michał Gajdek.

 Co musi się wydarzyć, aby Jose Maria Bartomeu otrzymał wotum nieufności?

Za usunięciem prezydenta FC Barcelony ze stanowiska musi opowiedzieć się 2/3 głosujących. W głosowaniu wymagane jest kworum – minimum 10% ogółu uprawnionych do głosowania kibiców. Zakładając, że zagłosują ci, którzy podpisali się pod wnioskiem o wotum (ponad 16 tysięcy ludzi), będzie ono spełnione. Gdy głosowanie się powiedzie, następuje automatyczny koniec kadencji całego zarządu Blaugrana, a władzę w klubie przejmuje zarząd komisaryczny, który ma doprowadzić do nowych wyborów.

Kto więc uważał, że czarne chmury zostały rozgonione, Messi wrócił do składu, a za moment wszystko powróci do dawnej normy, może się zdziwić. Blamaż w ostatniej edycji Ligi Mistrzów, passa nieudanych decyzji i afer, nie zostały Jose Marii Bartomeu zapomniane. W ciągu kilkudziesięciu dni może pożegnać się ze stanowiskiem!

Leo Messi znów strzela dla Barcelony! I to jak!

 

 

 

 

 

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem