Walukiewicz na dłużej w Cagliari! Polak podpisał nową umowę

Po wywalczeniu miejsca w podstawowym składzie przyszedł czas na podpisanie nowego kontraktu. Polski obrońca przedłużył umowę z włoskim Cagliari Calcio.

Porozumienie pomiędzy zawodnikiem a klubem będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku. Chęć przedłużenia kontraktu przez Cagliari jest oczywista – polski obrońca wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce, a w tym sezonie zagrał we wszystkich 10 meczach swojej drużyny. Polak zanotował nawet jedną asystę. Jego obecna wartość rynkowa wg. „Transfermarkt” wynosi 7 milionów euro.

Energia, moc, fizyczność. Czyste interwencje, umiejętność czytania gry, ustawiania się i walki w powietrzu. To wszystkie cechy urodzonego w 2000 roku Sebastiana Walukiewicza – tak o swoim stoperze mówi oficjalny profil Cagliari

Przedłużenie kontraktu przez Cagliari jest całkowicie zrozumiałe. Zainteresowanie Polakiem wykazywały już bardzo uznane marki takie jak Inter Mediolan czy Borussia Dortmund. Z Cagliari mieli kontaktować się również angielscy giganci – Chelsea oraz Manchester United. Do Włoch Walukiewicz trafił z Pogoni Szczecin w 2019 roku. Od tego czasu rozegrał 26 spotkań.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem