Odgryzionie ucho, marihuana. 31 lat temu Tyson został mistrzem świata!

Kiedyś częściej zdarzało mi się sentymentalnie podchodzić do pewnych wydarzeń z przeszłości i robiłem coś na zasadzie kartki w kalendarza. Ostatnio trochę od tych treści uciekam, skupiam się na innych tematach, ale w tym akurat przypadku muszę zrobić wyjątek. Dziś wspomnim Mike’a Tysona i to co wyprawił dokładnie 31 lat temu. O co chodzi? Zapraszam na wagę ciężką!

Wach zakończy karierę? “Wrócę jeszcze mocniejszy”

“Waga ciężka” w tym tygodniu będzie w pełni poświęcona polskim pięściarzom, którzy albo walczyli w poprzedni weekend, albo szykują się do kolejnych wyzwań w najbliższą sobotę. Zaczniemy od Mariusza Wacha, który nie pokonał Jarrella Millera w Nowym Jorku i na pewno nie zobaczymy go w walce o mistrzowski tytuł w wadze ciężkiej. Polak przegrał, gdyż miał złamaną rękę.

Szpilka nokautuje wywiadem, Wilder-Joshua w 2018 roku?

“Waga ciężka”, czyli środowy spis tego wszystkiego, co działo się w ostatnim tygodniu w boksie zawodowym, znowu będzie wyglądała nico inaczej w porównaniu z poprzednimi cyklami. Dziś w dużej mierze skupię się na Arturze Szpilce, który naszemu portalowi udzielił kilka dni temu dłuższego wywiadu. Między wszystkimi wypowiedziami sportowców, w których jest “ambicja w dążeniu do celu”, dla których “sport jest całym życiem” i “promotor szuka mi kolejnego rywala” było wszystko, czego chce usłyszeć kibic. Konkrety, szczerość, często emocje, które spowodowały, że rozmowa naszpikowana jest przekleństwami.

Adamek dobry jak nigdy?

Środa, czyli dzień wagi ciężkiej, tym razem w nieco innym wydaniu. W polskim boksie nie działo się w ostatnich dniach prawie nic, chyba że weźmiemy pod uwagę przygotowania Mariusza Wacha do sobotniego pojedynku i konferencję prasową przed galą w Częstochowie, która już za nieco ponad dwa tygodnie. W najbliższy weekend czeka nas sporo emocji, ale ten artykuł będzie poświęcony Tomaszowi Adamkowi. Góral jest bowiem zdaniem wielu ekspertów…coraz lepszym pięściarzem. Czy jest to w ogóle możliwe?

Pewna wygrana Główki, rewanż Haye-Bellew już w grudniu!

Chciałoby się powiedzieć, że środa to dzień “wagi ciężkiej”. Przedstawimy wam po raz kolejny wszystko to, co działo się w szermierce na pięści w ostatnim tygodniu. Zaczniemy od Polski, skończymy za granicą, by mieć szeroki pogląd na to wszystko, co działo się w ostatnim czasie w boksie. Zaczynamy!