W takim składzie mamy zagrać ze Szwecją! 

Już dziś jeden z najważniejszych meczów, jakie reprezentacja Polski grała w ostatnich latach. Drugi mecz o wszystko w ramach mistrzostw Europy 2020. Być albo nie być. Czy Paulo Sousa znowu zaskoczy swoją odwagą i wizją, czy po raz pierwszy personalnie dostaniemy to, czego mogliby się spodziewać kibice?

Sytuacja w polskiej grupie na godziny przed ostatnią serią gier jest dosyć klarowna. Potrzebujemy bezapelacyjnie zwycięstwa, aby trafić do 1/8 finału. Szwedzi znajdują się w położeniu wygodniejszym – już awansowali, co nie oznacza bynajmniej, że los meczu z Polską nie ma dla nich znaczenia. Czym innym jest bowiem wyjście z grupy z pierwszego miejsca, podbudowanie morale i perspektywa ominięcia najtrudniejszych rywali niż perspektywa wyjścia z miejsc 2 – 3 i trudnej rywalizacji w kolejnej fazie. Słowem: Szwedzi mają znacznie większy komfort psychiczny niż Polacy, ale rozsądek podpowiada, że nie mogą sobie tego spotkania odpuścić?

Jaki skład na Szwedów desygnuje Paulo Sousa?

Wydaje się, że wreszcie w szeregach biało – czerwonych zapanuje stabilność. Prognozujemy tylko jedną zmianę – i to wymuszoną urazem kolana Jakuba Modera. Piłkarz Brighton jeszcze w przeddzień meczu nie trenował z drużyną, a zatem należy spodziewać się powrotu do składu Grzegorza Krychowiaka. „Krycha”, jak słusznie zauważył w wypowiedzi dla TVP Sport Sławomir Peszko, jest jedynym z Polaków, który nie miał dotąd okazji odkupienia win za mecz ze Słowacją. A ma po nim co odrabiać!

„Przegląd Sportowy” prognozuje także drugą zmianę w składzie i obecność Macieja Rybusa kosztem Tymoteusza Puchacza na lewym wahadle. Natomiast nie mamy pewności, że portugalski selekcjoner rzeczywiście postąpi w ten sposób. Nieprzewidywalność, walory fizyczne i ofensywny zryw Puchacza mogą się przydać w próbach forsowania szwedzkiej defensywy.

Wydaje się jasne, że zagramy również na dwójkę napastników – z Robertem Lewandowski i Karolem Świderskim, z kolei w defensywie gotowy będzie Jan Bednarek, który po Hiszpanii narzekał na odnowienie urazu.

Przewidywany skład na Szwedów: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek – Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Tymoteusz Puchacz – Piotr Zieliński – Karol Świderski, Robert Lewandowski.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem