Przewidywany skład reprezentacji Polski na Holandię w Lidze Narodów!

W piątek o godzinie 20:45 reprezentacja Polski Jerzego Brzęczka zainauguruje drugą edycję Ligi Narodów. Oto przewidywany skład biało-czerwonych na spotkanie z Holandią.

Trudno mówić o grze w składzie bliskim optymalnego, gdy na wrześniowe zgrupowanie kadry nie przyjechał jej kapitan i lider – Robert Lewandowski. W zespole powołanym przez Jerzego Brzęczka znalazło się, przez względy niezależne od selekcjonera, czterech bramkarzy i tylko dwóch napastników. Mimo tego, przewidywana jedenastka na spotkanie z Holandią nie różni się bardzo mocno od zestawień, jakie możemy kojarzyć z przeszłości. Jej kapitanem będzie Kamil Glik. Między słupkami, według nieoficjalnych doniesień, stanie nie Łukasz Fabiański, lecz Wojciech Szczęsny. Z kolei jedynym napastnikiem na szpicy będzie Arkadiusz Milik. To trzy bodaj najważniejsze fakty, jakie możemy wskazać przed pierwszym gwizdkiem.

Polska z Holandią ma zagrać w składzie: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Maciej Rybus – Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański – Arkadiusz Milik.

Tak zestawienie Polaków widzą m.in. dziennikarze Sportowych Faktów Wp.pl. Wyłączając nieobecnego Lewandowskiego, kręgosłup kadry pozostanie niezmienny. Szczęsny w tyłach, ta sama, sprawdzona para stoperów, w środku Krychowiak z Klichem oraz Zielińskim. Na bokach Szymański oraz Grosicki. Jerzy Brzęczek w meczach z Holandią i Bośnią z pewnością znajdzie miejsce i czas na eksperymenty. Ma na zgrupowaniu nowicjuszy – choćby Jakuba Modera czy Michała Karbownika. Niemniej prognozowana jedenastka na wymagającego rywala, jakim będzie Holandia, jest de facto kopią tego, co już widzieliśmyw przeszłości.

Jerzy Brzęczek stawia na ewolucję i po 10 miesiącach od poprzedniego zgrupowania – zaczyna wystawianie składu opierając się na ludziach, którzy dali mu awans na Euro. Od pierwszego gwizdka dzielą nas tylko godziny, zatem już wkrótce przekonamy się czy aby selekcjoner nie zdecydował się jednak na nieco bardziej oryginalny skład na Holendrów.

Jerzy Engel skrytykował… Roberta Lewandowskiego. „Tego się nie robi!”

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem