W takich koszulkach zagra dziś Napoli! Wyjątkowy hołd dla Diego Maradony

Piotr Zieliński i jego koledzy z SSC Napoli wyjdą na niedzielny mecz z AS Romą w szczególnym komplecie strojów. W ten sposób oddadzą hołd zmarłemu Diego Maradonie.

Już czwartkowy mecz Ligi Europy z HNK Rijeka był okazją do tego, by były klub boskiego Diego oddał hołd swojej legendzie. Zrobił to w sposób spektakularny i piękny. Wszyscy piłkarze wyszli na boisko w koszulkach z dziesiątką na plecach. Kapitan Lorenzo Insigne złożył kwiaty przed bramami stadionu. Nieopodal wielkie racowisko wykonali kibice. Szczegółowo relacjonowaliśmy te wydarzenia w poniższym tekście.

Neapol żegna Diego Maradonę. Piękne sceny przed meczem z HNK Rijeka

Diego Maradona spędził w Napoli istotną część swojej spektakularnej kariery. Stał się w Neapolu ikoną. Postacią, do której wielkości wciąż się odwołuje w rozmowach, w pracach artystów. Miasto pełne jest odniesień do jego wielkości. Nic dziwnego, że Napoli kolejny raz odda hołd zmarłemu.

Koszulki, w których zespół Piotra Zielińskiego wystąpi przeciw AS Romie, mają nawiązywać do strojów reprezentacji Argentyny.

O inicjatywie poinformował w przeddzień spotkania włoski dziennikarz Carlo Alvino. W całości koszulki mają prezentować się tak jak na poniższej grafice.

W weekend w całej Europie kolejne zespoły oddają hołd zmarłemu Diego Maradonie. Minuta ciszy odbywa się praktycznie na każdym stadionie. Na telebimach wyświetlane są podobizny Argentyńczyka.

Piękny gest wykonali między innymi zawodnicy Benevento i Juventusu, wstrzymując na moment grę w 10. minucie:

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem