W jakim nastroju Probierz pier***nie sobie dzisiaj whisky?

Nieźle uśmialiśmy się podczas ostatniego magazynu Ekstraklasy, gdy na pytanie prowadzącego o to, na co Maciej Szczęsny czeka za szczególnością w ostatniej kolejce tego roku, ten odpowiedział: na ostatni gwizdek ostatniego meczu. Trochę w tym klasycznej dla seniora rodu Szczęsnych szyderki, ale mamy takie wrażenie, że na wolne czekają już wszyscy. Głównie mowa o piłkarzach, którzy gdzieś pewnie od początku grudnia patrzą każdego poranka w kalendarz i w czerwonym kółeczku mają zakreśloną datę, po której z czystym sumieniem będzie można już odpoczywać.

Nieźle uśmialiśmy się podczas ostatniego magazynu Ekstraklasy, gdy Maciej Szczęsny na pytanie, na co czeka ze szczególnością w ostatniej kolejce tego roku, odpowiedział: na ostatni gwizdek ostatniego meczu. Trochę w tym klasycznej dla seniora rodu Szczęsnych szyderki, ale mamy takie wrażenie, że na wolne czekają już wszyscy. Głównie mowa o piłkarzach, którzy pewnie od początku grudnia patrzą każdego poranka w kalendarz i w czerwonym kółeczku mają zakreśloną datę, po której z czystym sumieniem będzie można już odpocząć.

Prawie wszystkie karty ostatniej kolejki w 2017 roku zostały już odkryte, ale zanim popadniemy w świąteczne szaleństwo musimy obejrzeć jeszcze jedno spotkanie. Los tak to fajnie zestawił, że coś, co przy układaniu terminarza miało być dla postronnego kibica czymś zupełnie nieistotnym, będzie ciekawym widowiskiem, które obejrzeć najzwyczajniej w świecie wypada. Dziś Górnik Zabrze podejmie Cracovię.

Pytanie pierwsze: czy Michał Probierz pier***nie sobie dzisiaj whisky?

To znaczy, czy wypije whisky, to pewne, pytanie, w jakim nastroju będzie kosztował szkocką. Słynne powiedzonko MP podczas jednej z konferencji prasowych zostało podłapane przez dziennikarzy i w pewnych kręgach cieszy się sporą popularnością. Gdy spojrzymy na tabelę, to na ten moment opiekun Cracovii nie ma się z czego cieszyć. Strefa spadkowa z 19 punktami na koncie i bardzo przeciętna jesień w jego wykonaniu. Jeszcze przed rokiem zastanawiał się, jak odeprzeć ataki depczącej po piętach Lechii i zawsze groźnej Legii, a dziś rzeczywistość jest zupełnie inna. Gdyby Cracovia pokonała dziś Górnik, to wskoczy na miejsce nr 12. w tabeli, co byłoby dla niej niewątpliwie sporym sukcesem. Od dawien dawna bowiem Pasy nie były aż tak wysoko w stawce, w której przez sporą część sezonu zamykali tabelę. Tak czy siak – Probierz whisky wypije, pytanie tylko, czy w nastroju dobrym, na odreagowanie, czy w złym, ze smutku.

Pytanie drugie: czy Górnik ma jeszcze siłę?

Porażka ostatnio z Arką Gdynia, wcześniej remis z Lechią Gdańsk. W boksie mówimy, że w pojedynkach na styku niezwykle ważne jest wyraźne „zaakcentowanie końcówki”. Górnikowi przydałoby się mocne zakończenie dla nich 2017 roku, co samo w sobie jest bardzo ważne dla mentalnego podejścia do pierwszych meczów piłkarskiej wiosny. Zawsze lepiej spędzić zimę na pierwszym, a nie trzecim miejscu w tabeli – jasne jak słońce.

Czy piłkarze Górnika mają jeszcze siłę?/ PressFocus

Pytanie trzecie: jak Cracovia poradzi sobie w trzecim bardzo trudnym meczu z rzędu?

Wyjazd do Poznania na mecz z Lechem, domowe derby z Wisłą i teraz spotkanie z rewelacyjnym beniaminkiem – kibice Cracovii mogli sobie wymarzyć łagodniejsze zakończenie 2017 roku. Na terminarz nikt wpływu nie ma i nie ma co na niego narzekać, ale fakty są takie, że – przykładowo – Termalica, Sandecja i Pogoń to rywale mniej wymagający. Czy ostatkiem sił piłkarze Probierza będą w stanie zdobyć chociaż jeden punkt w tych trzech spotkaniach?

Pytanie czwarte: czy Górnik poradzi sobie z presją?

Z presją wynikającą z tego, że po zwycięstwie z Cracovią zabrzanie mogą być liderem. Kilka kolejek temu Górnik został mistrzem jesieni, czyli najlepszą drużyną na półmetku rundy zasadniczej, teraz może zimę spędzić na szczycie tabeli. Mimo że to tylko pojedynek korenspondencyjny, to ciekawi nas, czy ta świadomość nie zwiąże piłkarzom Marcina Brosza nóg.

Pytanie piąte: czy to ostatnie spotkanie na ławce Cracovii Michała Probierza?

Normalnie byśmy o tym nie pisali, ale bardzo często nasza liga nie jest normalna, a najczęściej świadczą o tym chociażby zachowania prezesów klubów, którzy zbyt gwałtownie zwalniają trenerów. Wydaje się, że najgorsze Pasy mają już za sobą, ale… kto wie. Na pewno zwycięstwo Cracovii pomoże panu Filipiakowi przełożyć podjęcie tej decyzji na kiedy indziej.

Pytanie szóste: czy to ostatni mecz Górnika w tym składzie?

W składzie z Kądziorem, Kurzawą, Żurkowskim i Angulo, czyli piłkarzami, którzy stanowią o sile dzisiejszego Górnika. Fajnie byłoby zobaczyć, jak ten zespół z tymi piłkarzami będzie sobie radził na przestrzeni całego sezonu, ale fakty są takie, że w piłce rządzą pieniądze i to one mogą pomóc w przewietrzeniu szatni Górnika. Będąc zupełnie bezstronnym mamy nadzieję, że taki sam zespół beniaminka zobaczymy podczas pierwszego spotkania w 2018 roku.

Pytanie siódme: czy Cracovia strzeli tym razem gola na wyjeździe?

Ostatnie dwa mecze w delegacji to pusty przelot jeżeli chodzi o trafienia. 0:1 z Lechem i 0:1 z Piastem chluby nie przynosi. Jak będzie tym razem? Oczy kibiców Cracovii skierowane są na najlepszego strzelca w tym zespole, czyli Krzysztofa Piątka, który zdobył w tym sezonie 9 z 24 bramek dla Pasów. Czy dziś dobije do dychy?

Łukasz Piątek strzelił w tym sezonie 9 goli dla Cracovii / PressFocus

Pytanie ósme: czy Angulo zdobędzie swojego 20. gola?

Przyjechał piłkarz z hiszpańskiej prowincji, założył korki i strzela gola za golem – takie są smutne fakty. 19 goli Angulo robi wrażenie, bo to obecnie jedna z największych gwiazd naszej ligi. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami, w którym padł wynik 3:3, Hiszpan nie ukąsił ani razu. Jak będzie teraz?

Pytanie dziewiąte: w jakim nastroju Michał Probierz pier***nie sobie dzisiaj whisky?

Z radości czy ze smutku?

 

Mecz Górnik Zabrze – Cracovia 18 grudnia o godzinie 18:00.

Zwycięstwo Górnika: 1,72

Remis: 3,8

Zwycięstwo Cracovii: 4,45

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem