Vander rozpoczyna nowy etap w swojej karierze

Oskar "Vander" Bogdan bierze się za trenowanie. Były wspierający topowych europejskich organizacji związał się z Giants Gaming jako członek sztabu szkoleniowego.

Oskar „Vander” Bogdan to niekwestionowana legenda polskiej i europejskiej sceny League of Legends. Nasz rodak na swoim koncie ma występy dla takich organizacji jak Roccat, H2K, Rogue, Team Vitality czy Schalke 04 Esports. W ostatnim czasie był związany z Misfits, gdzie reprezentował barwy ich akademii, jednak w grudniu ogłoszono zamknięcie drużyny „Króliczków” a co za tym idzie – rozstanie z „Vanderem”.

Zobacz również: Trymbi zagra w showmatchu przed startem sezonu LEC!

W przyszłym sezonie wspierającego nie zobaczymy już jednak na serwerze, a w sztabie szkoleniowym. Bogdan zdecydował się na zawieszenie kariery zawodnika i rozpoczęcie przygody z „trenerką”. W 2023 roku 28-latek będzie częścią sztabu odpowiedzialnego za wyniki hiszpańskiego Giants Gaming. Polak będzie piastował pozycję trenera strategicznego. Głównym szkoleniowcem zespołu został André „Guilhoto” Pereira Guilhoto.

Uznałem, że nadszedł czas, by postawić kolejny krok i przenieść się z pozycji gracza na stanowisko trenera. Jestem wdzięczny za to, że będę miał możliwość współpracować z moim byłym trenerem i przyjacielem, Guilhoto – czytamy w oświadczeniu „Vandera”.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem