Van Dijk zachwycony kibicami polskiego klubu. „K…a, ale tu jest doping!”

Drugi najlepszy piłkarz świata w plebiscycie Złotej Piłki, triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów i filar defensywy Liverpoolu był zachwycony poziomem dopingu, jaki doświadczył w kraju nad Wisłą.

Historią o tym, jak Holender skomentował doping polskiego klubu podzielił się Łukasz Załuska w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”. Były bramkarz Celticu Glasgow grał z Virgilem van Dijkem w jednej drużynie, gdy ta rywalizowała z warszawską Legią w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Tamten dwumecz zakończył się niemałym skandalem: choć stołeczny klub okazał się lepszy od klubu ze Szkocji na boisku, to przeprowadził nieprzepisową zmianę i został ukarany walkowerem w rewanżu. To natomiast skutkowało odpadnięciem z eliminacji Champions League, pomimo zdecydowanego zwycięstwa w dwumeczu oraz akcji #LetFootballWin.

Jak się okazuje, to niejedyny ciekawy moment jaki dotyczył spotkań Celticu z Legią. Załuska opowiedział, że Virgil van Dijk zareagował na to, co usłyszał przy Łazienkowskiej:

– W autokarze spojrzał na mnie Virgil van Dijk: „Kur…a, ale tu jest doping! Przecież ja nie słyszałem, kiedy ktoś coś do mnie mówił” – powiedział Załuska.

Polskiej sceny kibicowskiej zazdrości nam większość świata – to popularne w stadionowych kręgach zdanie znalazło potwierdzenie nie tylko w słowach van Dijka, ale również „na papierze”, a właściwie w rankingu 10 najlepszych grup ultras według subskrybowanego przez ponad 100 tysięcy ludzi kanału Ultras World. Na Facebooku mają niemal milion obserwujących, a co roku publikują ranking najlepszych kibicowskich grup ultras na świecie.

W 2018 roku w pierwszej dziesiątce najlepszych kibiców znaleźli się ultrasi Legii Warszawa, a także Widzewa Łódź. Kibice stołecznego klubu zwyciężali w dwóch wcześniejszych edycjach. Znalezienie się w takim gronie polskich grup kibicowskich to niewątpliwie duży sukces i dowód na to, że Polacy zdecydowanie potrafią kibicować.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem