Valve ogłasza plany na 2021 rok w DOTA Pro Circuit

Pandemia koronawirusa napsuła krwi organizatorom wszelkich turniejów esportowych. Plany Valve odnośnie DOTA 2 zostały pokrzyżowane, jednak już wiemy, co planują na rok 2021.

W drugiej części 2020 roku miała odbyć się 10. edycja The International, jednak plany organizacyjne pokrzyżowała pandemia. Stabilizująca się sytuacja zdrowotna na świecie zachęciła jednak Valve do ujawnienia planów na 2021 roku. Kolejna edycja cyklu DOTA Pro Circuit rozpocznie się już za niecałe 3 tygodnie. Rozgrywki podzielone zostały na 2 sezony oraz 2 turnieje rangi Major. Sezon zwieńczy The International, który odbędzie się w sierpniu. Organizatorzy planują, aby The International rozegrane zostało w Sztokholmie.

Harmonogram tegorocznego DPC:

  • Sezon 1: 18 stycznia – 28 lutego (14 marca w Chinach)
  • Major: 25 marca – 4 kwietnia
  • Sezon 2: 13 kwietnia  – 23 maja
  • Major: 2 – 13 czerwca

Ciekawy jest fakt, że za organizację rozgrywek w różnych regionach są różne podmioty. W Europie Zachodniej organizacją zajmie się DreamHack, w Europie Wschodniej ESL, a w Chinach Perfect World.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem