VALORANT Masters okazało się hitem! Było o krok od pobicia rekordów CS:GO

Na ile stać VALORANT na esportowej scenie strzelanek? Wielkimi krokami zbliżają się najważniejsze imprezy Riot Games w tym roku. Mistrzostwa w nową produkcję studia odbędą się na przełomie listopada i grudnia. Na razie, podczas turniejów kwalifikacyjnych, VALORANT pobijało kolejne wyniki CS:GO. Według statystyk opublikowanych przez profil "Esport Charts" na Twitterze, niewiele brakowało, a średnia rezultatów byłaby z miejsca najlepsza w historii.

Droga do turnieju VALORANT Champions 2021 jest bardzo skomplikowana. Na razie znamy jeden z szesnastu zespołów, które zagrają podczas najważniejszej imprezy roku w nowej grze Riot Games. Amerykanie triumfowali w turnieju w Reykjaviku, zgarniając 200 tysięcy dolarów i kilkaset punktów do rankingu. Dzięki temu jako pierwsi są pewni gry w pierwszej, historycznej edycji mistrzostw świata w nowej hitowej strzelance.

Zobacz także: Znamy pierwszego uczestnika mistrzostw VALORANT! Sentinels wygrało Masters Reykjavik

Amerykanie przylecieli na Islandię jak po swoje. Sentinels pokazywało przeciwnikom miejsce w szeregu przez kolejne dni. Najpierw w pierwszej rundzie i finale uporali się z Fnatic. Przez cały turniej nie stracili nawet mapy, choć w rywalizacji z finalistami kilkukrotnie niewiele brakowało, a by do tego doszło.

Teraz poznaliśmy szczegółowe statystyki dotyczące turnieju. Profil „Esport Charts” zajmuje się na Twitterze przytaczaniem ważnych statystyk o różnych zawodach esportowych. Tym razem zestawili oglądalność imprez CS:GO i VALORANT. I już turniej Riot Games przebił się do samej czołówki. Pobicie rekordów na Twitchu jest o krok.

W przypadku turniejów rangi mistrzowskiej, średnia widzów imprezy VALORANT Masters w Reykjaviku jest na drugim miejscu w historii(!), ustępując miejsca jedynie ELEAGUE Major 2017. Wówczas przed monitorami zasiadało średnio 592 tysiące osób. Impreza na Islandii śledzona była przez 488 tysiące fanów strzelanek.

Zobacz także: Marzyli o finałach mistrzostw świata! Takiej dyskwalifikacji jeszcze nie było?

W czołowej piątce znalazł się jeszcze PGL Major, ELEAGUE Major 2018 i FaceIt Major 2018. W przypadku peaku oglądających znów najwyżej jest ELEAGUE Major 2017 (1,3 mln kibiców). W tym przypadku VALORANT Masters 2021 jest na czwartym miejscu, nieznacznie przekraczając milion!


VALORANT Champions 2021:

  • Sentinels
  • 15 miejsc TBA

fot. Facebook / VALORANT

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem