VALORANT: Dobry start Polaków w kwalifikacjach do Challengers 3

Pierwszy dzień otwartych kwalifikacji do VALORANT Champions Tour Challengers 3 za nami. W grze o awans pozostały zespoły z polskimi zawodnikami w składzie.

Przyznać trzeba jedno – na ten moment polscy faworyci nie zawodzą. Trzy topowe polskie zespoły: Chakalaka, Pit Stop oraz Ballista solidarnie dotarły do 1/16 finału otwartych kwalifikacji. Zespół Chakalaka w ostatnich kwalifikacjach był bardzo bliski awansu na Challengers 2, jednak w decydującym spotkaniu przegrali po trzymapowym pojedynku ze zwycięzcą First Strike EU, Team Heretics. Tym razem drabinka jest bardziej łaskawa i wszystkie polskie zespoły awansowały dalej bez większych problemów.

Zobacz również: VALORANT: AVEZ prezentuje swoje nowe nabytki!

Poza w pełni polskimi zespołami mamy jeszcze kilku reprezentantów występujących w europejskich drużynach. Awans do 1/16 uzyskał Michał „MOLSI” Łącki (Team Finest), Patryk „starxo” Kopczyński (Rise Your Edge), Mikołaj „Mickebwoy” Chojnacki (honk) oraz Maks „kamyk” Rychlewski i Jakub „Ayke” Smoczyński (Movistar Riders). Bardzo możliwe, że będziemy świadkami bratobójczego pojedynku. Jeśli Team Finest oraz Movistar Riders wgrają swoje mecze, to zmierzą się ze sobą w kolejnym etapie.

Kolejne spotkania w ramach kwalifikacji do VCT Challengers 3 rozegrane zostaną już dzisiaj. Pierwsze mecze zaplanowano na godzinę 18, a kolejne – na godzinę 21.

Bonus do 1500PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem