Usyk po walce: Werdykt? Na dwoje babka wróżyła! [VIDEO]

Ołeksandr Usyk był w znakomitym humorze po pokonaniu Mairisa Briedisa. Podczas konferencji prasowej z przyjemnością odpowiadał na pytania dziennikarzy i przyznał, że jego marzeniem jest wrócenie do domu i poświecenie czasu rodzinie. - Co będę robił w poniedziałek? Pójdę odprowadzić moją córkę do przedszkola! To są dopiero obowiązki dorosłego faceta - powiedział z uśmiechem od ucha do ucha.
Ołeksandr, wygrałeś po bardzo wyrównanym i dobrym pojedynku. Co czujesz?
Czuję satysfakcję i ekscytację. Wygrałem swój najtrudniejszy pojedynek w życiu. Mairis to znakomity pięściarz, nieźle musiałem się natrudzić, żeby mu sprostać.
Walczyłeś na jego ziemi. Czy to była dodatkowa trudność?
Nie, mi nie robi różnicy, gdzie walczę. Mogę walczyć wszędzie i tak ring wszystko weryfikuje. Publiczność była niesamowita, a ja dziękuję swoim kibicom, którzy również tu przyjechali. Bez was nie byłoby tego sukcesu. To dzięki wam, moi rodacy, udało mi się zwyciężyć.
Z czym miałeś największy problem? Mairis bił mocno?
Tak, to bardzo silny zawodnik. Przystępował do tej walki jako mistrz świata, nie ma się czemu dziwić, że postawił mi bardzo trudne warunki. Co było najtrudniejsze? Od pierwszej do ostatniej rundy musiałem uważać na jego prawą rękę. Ma czym uderzyć, czułem jego ciosy. Dobrze jednak broniłem, umiejętnie wychodziłem z opresji.
Co będziesz robił w przyszłym tygodniu?
Nie wiem, nie myślę o tym teraz. Nie wiem nawet, co będę robił w poniedziałek. A nie, wiem! Pójdę z moją córką do przedszkola – muszę wywiązać się z obowiązków ojca – to są dopiero obowiązki dorosłego mężczyzny. A na ten moment nie mogę się doczekać aż pójdę do szatni i się przebiorę. Ściągne spodenki, wykąpię się, założe normalne ciuchy. Pojadę do hotelu, położę się spać. Rano udam się do domu, w końcu zobaczę swoją rodzinę i spędzimy normalnie dzień. To jest moje marzenie na ten moment.
Jesteś myślami już w finale turnieju World Boxing Super Series?
Nie, na pewno nie. Myślami jestem tu, z wami, gdyż przybyło was wielu na konferencję prasową, za co bardzo wam dziękuję.
Uważasz, że werdykt w tym pojedynku jest słuszny? Czy czułeś, że wygrałeś wiekszą różnicą punktów?
Na dwoje babka wróżyła – tak powiem. Było ciasno, czułem, że moja przewaga nie jest duża, ale byłem przekonany, że zwyciężę. Werdykt był niejako potwierdzeniem tego, o czym myślałem, gdy gong wybrzmiał po raz ostatni.
W poniedziałek idziesz normalnie do pracy?
Ja? Do pracy? Ale ja właśnie skończyłem pracę! Dobre pytanie, to ci się udało! Nie, wrócę z przedszkola od mojej córki i kładę się na kanapę. Muszę odpocząć.
Ołeksandr Usyk podczas rozdawania autografów tuż po walce

Statystyki ciosów w walce Ołeksandr Usyk – Mairis Breidis:
212/848 (25%) ciosy ogółem (trafione/wyprowadzone) 195/579 (33.7%)
91/550 (16,5%) ciosy proste przednią ręką (trafione/wyprowadzone) 46/137 (33,6%)
121/298 (40,6%) pozostałe mocne ciosy (trafione/wyprowadzone) 149/442 (33,7%)

https://twitter.com/WBSuperSeries/status/957392900018470912

Konferencja prasowa z udziałem Mairisa Briedisa i Ołeksandra Usyka:

Przebieg walki:

Runda 1

Standardowo – pierwsza runda na rozpoznanie, ale lepiej w niej zaprezentował się Briedis, który może trafiał rzadziej, ale na pewno mocniej i to było widać. Usyk w swoim stylu – był bardzo lotny na nogach, ale jego prawy prosty zrobił niewiele krzywdy Łotyszowi.

Runda 2

Bardzo otwarta runda, która mogła tak naprawdę iść w obie strony. Dużo wymian, mało klinczu – znakomicie się to oglądało. Po dwóch odsłonach postawa Briedisa zdecydowanie na plus.

Runda 3

W tym starciu do głosu doszedł Usyk, który wyprzedzał swojego rywala, uderzał i umiejętnie schodził z linii ciosu. Mogły się podobać szczególnie te uniki po kombinacjach. Wyraźna przewaga w szybkości Ukraińca.

Runda 4

Początek rundy dla Briedisa, końcówka dla Usyka. Znakomite starcie, które znowu było bardzo blisko remisu. Świetnie dysponowany do tego pojedynku jest Łotysz.

Runda 5

Absolutna dominacja Usyka, który był wyraźnie szybszy i bardziej dokładny. Najbardziej jednostronna runda spośród pięciu, które już za nami. Briedisowi zaczyna po mału brakować oddechu.

Runda 6

Zamysłem Usyka w tej odsłonie było chyba, aby Briedis się „wyszumiał”. Tak też było – to Łotysz zaczął dochodzić do głosu często bijąc na korpus i kończąc kombinacje prawym sierpowym.

Runda 7

Wiele przestrzelonych ciosów w pierwszej połowie rundy, ale potem do głosu doszedł Usyk, który częściej trafiał. Tempo tego starcia narastało z każdą sekundą. Kolejna dobra odsłona w wykonaniu Ukraińca.

Runda 8

Wolniejsza runda, co działało na korzyść Briedisa. Łotysz wyprowadził mniej ciosów, ale uderzał mocniej. Usyk był bardzo niedokładny.

Runda 9

Nikt nikomu krzywdy nie zrobił w tym starciu, więc lepsze wrażenie artystyczne zostawił ten zawodnik, który był bardziej aktywny. Usyk zadał więcej ciosów, to on napierał i wywierał presję.

Runda 10

Usyk nie zwalnia tempa. On nie opada z sił. Koncert Ukraińca.

Runda 11

Niesamowity wojownik z Briedisa. Łotysz wrócił, ale czy wygrał tę rundę? Bardzo ciasne starcie. Dobrze to się ogląda, tempo nie siada!

Runda 12

Ależ tempo, ależ końcówka! Usyk przez ostatnie trzy minuty ganiał za Briedisem, a ten skutecznie kontrował. Raz nawet był blisko podłączenia Ukraińca. Mocny akcent na zakończenie tej znakomitej walki.

Bonus do 3333PLN na start
LV BET Zakłady Bukmacherskie posiada zezwolenie urządzania zakładów wzajemnych wydane przez Ministra Finansów. Udział w nielegalnych grach hazardowych może stanowić naruszenie przepisów. Hazard związany jest z ryzykiem